menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 21.8.16 από kreta

2ο Διεθνές Κύπελλο Κολινδρού (U15) | Η αντίστροφη μέτρηση (pics).

Κοινοποίησέ το :

Αρχίζει την Τρίτη στον Κολινδρό το δεύτερο Διεθνές Κύπελλο Εθνικών ομάδων Παμπαίδων, με την συμμετοχή του Κλ.Μούτσα,, που διοργανώνει η ΕΟΚ σε συνεργασία με την FIBA Europe, την ΕΚΑΣΚΕΜ και τον Δήμο Πύδνας Κολινδρού.

Οι 24 αθλητές  που θα αποτελέσουν τις δύο Ελληνικές Εθνικές ομάδες, έφθασαν το απόγευμα στο αθλητικό κέντρο του Κολινδρού και πραγματοποίησαν προπονήσεις διαρκείας μίας ώρας, χωρισμένοι σε δύο γκρουπ. Τα ονόματα των διεθνών παικτών είναι τα εξής:  

Ονοματεπώνυμο  Ομάδα Ετ. Γεν. Θέση
Βλάσιος Κώστας Προμηθέας Πάτρας  2001  1
Καράμπελας Ζώης Μαρκόπουλο  2001  1
Δατσιάδης Δωρόθεος Αργος Ορεστικό   2001  1
Σιδηροηλίας Γιάννης Αρης 2001  2-3
Μιχαήλ Απόστολος ΑΕ Εξω Παναγίας  2001  2-3
Οικονόμου Παναγιώτης Αμύντας  2001  2-3
Σταυρακούλας Βασίλης  Πλάτων  2001  2-3
Μιχαλόπουλος Νίκος Εσπερος Πάτρας  2001  2-3
Κάδρας Κωνσταντίνος  ΑΣ Καστοριάς  2001  4-5
Κρασάκης Ηλίας Περιστέρι  2001 5
Βούλγαρης Γιώργος  ΦΙΜΠΑ Πήγασος  2001  5
Κωστίκας Γιώργος  ΧΑΝΘ  2001  4-5
Μπαλαμότης Γιάννης Παναθηναϊκός  2001  1
Κλωνάρας Δημήτρης  ΠΑΟΚ 2001  2-3
Ρογκαβόπουλος Νίκος Δούκας  2001  2-3
Βησσαρίου Τηλέμαχος  Κεραυνός Λάρισας  2002  2-3
Βακουφτσής Φίλιππος ΠΑΟΚ  2001  2-3
Πετρόπουλος Γιάννης  Ολυμπιακός  2001  2-3
Κουρτίδης Βαλάντης Ασπίδα Ξάνθης  2001  4
Μούτσα Κλοντιάν ΑΟ Ιεράπετρα  2001  3
Γεωργαλάς Φώτης  ΑΚ Αστέρια 2001 5
Καραγεωργίου Αντώνης  Φίλιππος Βέροιας  2001  4-5
Ταζόπουλος Γιώργος ΒΑΟ 2001  1
Καραϊσκος Δημήτρης  Ολυμπιακός  2001  4-5

Γενικός Τεχνικός Υπεύθυνος είναι ο Κώστας Πολίτης και συντονιστής ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιάννης Γιαννόπουλος.

Προπονητές του τουρνουά είναι οι Γεώργιος Δήμος (ομοσπονδιακός), Θεόδωρος  Αστεριάδης (ομοσπονδιακός), Χρύσανδρος Κολοκυθάς (ομοσπονδιακός), Ιωάννης Κασσιμίδης (ΕΚΑΣΚΕΜ) και Ιωάννης Μπιζάνης (ΕΚΑΣΘ).

Το πρόγραμμα της αυριανής μέρας
12:00-17:00 Αφίξεις Ομάδων Βουλγαρίας και Ρουμανίας
19:00-20:00  Συνέντευξη Τύπου Οργανωτικής Επιτροπής
19:00-19:45 Προπόνηση Βουλγαρία
19:45-20:30 Προπόνηση Ρουμανία
20:40-21:00 Ενημέρωση Προπονητών-Αθλητών για την λειτουργία του τουρνουά



Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter