menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 31.7.16 από kreta

8ο τουρνουά "Τσιβαρά"| Τα αποτελέσματα της τελευταίας μέρας και η κλήρωση των προημιτελικών(photos).

Κοινοποίησέ το :

Στην τελευταία μέρα των ομίλων , είχαμε τα εξής αποτελέσματα στο 8ο τουρνουά Μπάσκετ Τσιβαρά,  που διεξάγεται  στην περιοχή του Αποκόρωνα Χανιών, στο ανοικτό γήπεδο του Δημοτικού σχολείου Τσιβαρά.

Το τουρνουά, τελεί υπό την αιγίδα της περιφερειακής ενότητας Χανίων, του Δήμου Αποκόρωνα και της κοινωφελούς επιχείρησης , με την στήριξη του Αθλητικού ομίλου ΤΑΛΩΣ Αποκορώνου.   


ΣΑΒΒΑΤΟ 30/7

Π.Σ.ΚΑΛΥΒΩΝ - ΣΑΜΩΝΑΣ 84-41
Δεκάλεπτα: 22-6 , 26-10 , 18-15 ,18-10
Π.Σ.Καλυβών (Δερμιτζάκης): Πετρίδης 2, Μίχας 15, Βογιατζάκης 2, Βουρβαχάκης 3, Παϊζάκης 21 (3), Λιονάκης 41.
Σαμωνάς (Ουγλάβας): Δρακάκης, Στεφανογιάννη 5 (1), Ουγλάβας 8 (1), Καβουκίδης 8, Μαναρόλης 9 (1), Λιονάκης 4, Παπαδουλάκης 3(1), Χατζηιωάννου 4, Μπικουβαράκης.


ΤΣΙΒΑΡΑΣ - ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ 20-0 (α.α.)
Ο αγώνας δεν πραγματοποιήθηκε λόγω μη προσέλευσης της ομάδας ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ.

ΚΛΗΡΩΣΗ
Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των προημιτελικών του ερασιτεχνικού τουρνουά "Τσιβαράς 2016".
Τα ζευγάρια που προέκυψαν είναι τα ακόλουθα:

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7
21:15 ΚΟΥΡΝΑΣ-ΣΑΜΩΝΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 1/8
19:30 ΝΙΟ ΧΩΡΙΟ-ΚΟΥΡΗΤΕΣ
21:00 U.S.APOKORONAS-ΤΣΙΒΑΡΑΣ
22:30 Π.Σ.ΚΑΛΥΒΩΝ-ΤΑΛΩΣ

***Λόγω κωλύματος των ομάδων τελικά θα διεξαχθούν ένας αγώνας την Κυριακή 31/7 και τρεις αγώνες την Δευτέρα 1/8.

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΝΙΟ ΧΩΡΙΟ 8 263-152 (+109)
ΤΣΙΒΑΡΑΣ 7 174-101 (+73)
ΤΑΛΩΣ 5 142-174 (-32)
ΒΑΜΟΣ 5 202-246 (-44)
ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ 3 100-206 (-106)

Β' ΟΜΙΛΟΣ
U.S.APOKORONAS 8 242-186 (+56)
Π.Σ. ΚΑΛΥΒΩΝ 7 264-189 (+75)
ΣΑΜΩΝΑΣ 6 189-225 (-36) 
ΕΛΟΡΟΥΣ 5 152-208 (-56)
ΑΛΜΥΡΙΔΑ 4 164-203 (-39)


Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΚΟΥΡΝΑΣ 6 241-188 (+53)
ΚΟΥΡΗΤΕΣ 5 200-173 (+27)
ΡΑΜΝΗ 4 231-210 (+21)
ESPRESSO MINI MARKET 3 152-253(-101)

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΩΝ  ΑΓΩΝΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 18/7
19:30 ΕΛΟΡΟΥΣ-ΣΑΜΩΝΑΣ 39-51
21:15 ΑΛΜΥΡΙΔΑ FRANCOISE-Π.Σ. ΚΑΛΥΒΩΝ 37-47

ΤΡΙΤΗ 19/7
19:30 ΤΣΙΒΑΡΑΣ-ΒΑΜΟΣ 88-45
21:15 ΕΛΟΡΟΥΣ-U.S.APOKORONAS 25-50

ΤΕΤΑΡΤΗ 20/7
19:30 ΣΑΜΩΝΑΣ-U.S.APOKORONAS 50-60
21:15 ΒΑΜΟΣ-ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ 59-43

ΠΕΜΠΤΗ 21/7
19:30 ΑΛΜΥΡΙΔΑ FRANCOISE-ΕΛΟΡΟΥΣ 32-36
21:15 ΚΟΥΡΗΤΕΣ-ΡΑΜΝΗ 64-61

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/7
19:30 ΒΑΜΟΣ-ΝΙΟ ΧΩΡΙΟ 48-62
21:15 ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ-ΤΑΛΩΣ 32-54

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/7
19:30 ΝΙΟ ΧΩΡΙΟ-ΤΑΛΩΣ 72-35
21:15 ΚΟΥΡΝΑΣ-ESPRESSO MINI MARKET 83-52

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/7
19:30 ΣΑΜΩΝΑΣ-ΑΛΜΥΡΙΔΑ FRANCOISE 47-42
21:15 Π.Σ. ΚΑΛΥΒΩΝ-U.S.APOKORONAS 58-59

ΔΕΥΤΕΡΑ 25/7
19:30 ΚΟΥΡΗΤΕΣ-ESPRESSO MINI MARKET 75-40
21:15 ΡΑΜΝΗ-ΚΟΥΡΝΑΣ 75-86

ΤΡΙΤΗ 26/7
19:30 ΤΣΙΒΑΡΑΣ-ΤΑΛΩΣ 20-0 α.α.
21:15 ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ-ΝΙΟ ΧΩΡΙΟ 25-73

ΤΕΤΑΡΤΗ 27/7
19:30 ΕΛΟΡΟΥΣ-Π.Σ. ΚΑΛΥΒΩΝ 52-75
21:15 U.S.APOKONAS-ΑΛΜΥΡΙΔΑ FRANCOISE 73-53

ΠΕΜΠΤΗ 28/7
19:30 ΡΑΜΝΗ-ESPRESSO MINI MARKET 95-60
21:15 ΚΟΥΡΝΑΣ-ΚΟΥΡΗΤΕΣ 61-72

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29/7
19:30 ΝΙΟ ΧΩΡΙΟ-ΤΣΙΒΑΡΑΣ 56-46
21:15 ΤΑΛΩΣ-ΒΑΜΟΣ 53-50

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/7
19:30 Π.Σ. ΚΑΛΥΒΩΝ-ΣΑΜΩΝΑΣ 84-41
21:15 ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ-ΤΣΙΒΑΡΑΣ 0-20(α.α)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7 
21:15 (Δ) ΚΟΥΡΝΑΣ-ΣΑΜΩΝΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 1/8
19:30 (Β) ΝΙΟ ΧΩΡΙΟ-ΚΟΥΡΗΤΕΣ
21:00 (Γ) U.S.APOKORONAS-ΤΣΙΒΑΡΑΣ
22:30 (Α) Π.Σ.ΚΑΛΥΒΩΝ-ΤΑΛΩΣ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ΤΡΙΤΗ 2/8
20:00 ΝΙΚΗΤΗΣ Α-ΝΙΚΗΤΗΣ Β
21:45 ΝΙΚΗΤΗΣ Γ-ΝΙΚΗΤΗΣ Δ

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter