Φινάλε με ήττα και 6η θέση για τον ΟΦΗ (pics+video).

Ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε με ήττα,64-84  από τον Αρη, την παρουσία του στην Τελική Φάση στο 43ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων στα Τρίκαλα.

Η ομάδα του Μάνου Καρλάφτη, σε...επιθετικό οίστρο, μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, έδειξε θετικά σημάδια απέναντι στην  μεγάλη κλάση, των παίδων του Αρη, καταφέρνοντας να διατηρήσουν το ματς σε υψηλά επίπεδα.

Οι "ασπρόμαυροι", αποχαιρέτησαν την διοργάνωση χωρίς νίκη, κατατάχθηκαν έκτοι ωστόσο απεκόμισαν εμπειρίες και παραστάσεις , σε υψηλά ανταγωνιστικό επίπεδο, με κορυφαίες ομάδες .

Αναφορικά με το ματς , εντυπωσιακά άρχισε το παιχνίδι ο Αρης που προηγήθηκε με 2-8 και μέσα σε έξι περίπου λεπτά η διαφορά έφθασε σε διψήφιο νούμερο (4-14).

Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με 8-26 , ενώ το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 25-44. Η διαφορά παρέμεινε σε αυτά τα επίπεδα μέχρι το φινάλε του αγώνα.

ΟΦΗ-Αρης 64-84
Δεκάλεπτα: 8-26, 25-44(ημίχ.), 42-67, 64-84
Διαιτητές: Τσολάκος-Καρπάνος

ΟΦΗ(Καρλάφτης): Γαλανάκης 15(1), Καλλέργης 10(1), Μαματζάκης 6, Χατζάκης, Μαντουβεράκης, Χρηστάκης 5(1), Πετροσιάν 10, Βλαχάκης 16(5), Ψαρίδης, Καμπάκας 2.
ΑΡΗΣ (Τσάικος): Ιγγλέζος, Τρετιάκοβ 11(1), Καλαϊτζίδης 3(1), Λύσσελης 2, Κομνιανίδης 4, Χατζόπουλος 8(2), Ζούντσας 9(1), Αλτίνης 16(3), Γκούθας 4, Σιδηροηλίας 16(1), Γουναρόπουλος 11.

Φωτορεπορτάζ της επίσημης σελίδας της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης.