menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 14.6.16 από kreta

Με Βούρειο ΑΟΛ, ξεκινά το Αρκάδι, στο Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2.

Κοινοποίησέ το :

Με την ολοκλήρωση των πρωταθλημάτων  ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και ΕΚΑΣΚ και συμπληρώθηκαν οι ομάδες του 1ου υποομίλου του ειδικού πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Όμιλος Νότου) και φυσικά διαμορφώθηκε το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθεί  23-26 Ιουνίου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Το Αρκάδι θα δώσει μια ακόμα μεγάλη "μάχη", ξεκινώντας την Πέμπτη 23 Ιουνίου, στο κλειστό του Μετς, αντιμετωπίζοντας τον Βούρειο ΑΟΛ.

Ο κόουτς Πλευράκης, αναφέρθηκε στις δυσκολίες του ταξιδιού αυτού, καθώς μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα , καλείται η ομάδα του ν αντεπεξέλθει στις οικονομικές απαιτήσεις του τουρνουά:

"Δεν είναι εύκολο να αντεπεξέλθουμε οικονομικά στις απαιτήσεις του ταξιδιού και των αγώνων και για ακόμα μία φορά περιμένουμε την στήριξη της ΕΚΑΣΚ. Μπορεί να ακούγεται στενάχωρο, αλλά αυτή είναι η αλήθεια.

Πρώτα, λοιπόν, θα πρέπει να βρούμε τις χορηγίες του ταξιδιού και μετά να κοιτάξουμε τους αντιπάλους μας. Πρέπει να παραμείνουμε προσγειωμένοι και συγκεντρωμένοι στο στόχο, που δεν είναι άλλος από την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία".

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ                                Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ

1.  ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ                                   1.  ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΣΑΜΟΥ
2.  ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ                          2.  ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ
3.  ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»                 3.  ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΛΑΜΙΑΣ
4.  ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ                                        4.  ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

Το πρόγραμμα:

ΠΕΜΠΤΗ23/06/2016
16.00 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
18.00 ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»
16.00 ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ. – ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜ.
18.00 ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ. – ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ24/06/2016
16.00 ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»– ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ
18.00 ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ –ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
16.00 ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ – ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ.
18.00 ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡ. – ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ.

ΣΑΒΒΑΤΟ25/06/2016
15.00 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
17.00 ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»– ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
15.00 ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ. – ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ.
17.00 ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ – ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜ.

ΚΥΡΙΑΚΗ  26/06/2016
10.30 2ος Α’ υποομίλου – 2ος Β’ υποομίλου(αγώνας κατάταξης)

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter