menu
kritikobasket.gr
Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης
Menu Drawer Logo
kritikobasket.gr Ειδήσεις για το μπάσκετ της Κρήτης στις 9.5.16 από kreta

Πανελλήνιοι Αγώνες Παίδων Ενώσεων και Τ.Ε. ΕΟΚ-Πρεμιέρα στο Ναύπλιο. Τι έκανε η Κρητική παρουσία.

Κοινοποίησέ το :

Ξεκίνησε το πρωί στο Ναύπλιο η τελική φάση των Πανελληνίων Αγώνων Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών που διοργανώνει η ΕΟΚ σε συνεργασία με το Δήμο Ναυπλιέων και την ΕΣΚΑΚ. Τι έκανε η  Κρητική παρουσία.

Στα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΚΑΣΘ πέτυχαν νίκες επί των τριών μικτών ομάδων. 

Οι συμμέτοχες των Κρητικών με έντονο μαύρο χρώμα.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΕΣΚΑ-2η Μικτή 70-51
Δεκάλεπτα: 19-18, 38-26, 56-37, 70-51
Διαιτητές: Βαρελάς-Σκιαδάς

ΕΣΚΑ (Καλαϊτζής-Πέτρου): Λαναράς 3(1), Καράμπελας 5(1), Κωστόπουλος 10, Σταυρακούκας 14(1), Σπύρογλου 11(2), Καραμανλής, Ευαγγελιάδης 14, Γκίνος 1, Οικονόμου 6, Ταταράκης, Σωτηρίου 2, Κρασάκης 4.
2η Μικτή (Καρκανάκης-Καρατσώρης): Τσοπουρίδης, Λαγουδάκης 2, Μιχαήλ 2, Κοϊτσάνος, Περρης 6, Χριστοφορίδης 9, Μούτσα 4, Παναγιώτου 4, Τσάμης 2, Κουρτίδης 20(2), Κουτζόγλου, Μαναβάκης 2.

ΕΣΚΑΝΑ-1η Μικτή 73-36
Δεκάλεπτα: 27-11, 42-15, 54-29, 73-36
Διαιτητές: Βαρελάς-Στρούμπος

ΕΣΚΑΝΑ(Ράμος-Σώχος): Κολοβέρος 11(2), Φιλίππου 2, Μπουρσούκης 1, Γραμματικός 6, Σαρλάνης 6, Ραγιάς 12, Γαλάνης 2, Πετρόπουλος 6, Μωραϊτης 4, Ιωσηφίδης 2, Λογοθέτης 8, Ζευγαράς 13(1).
1η Μικτή (Κιτσούκαλης-Μανωλιτσάκης): Μιχόπουλος, Χρονόπουλος, Λουζιώτης 3, Καφεζάς 2, Ζαγαλίκης 4, Μπουγάς 2, Μιχαλόπουλος 8, Ζάρκος 11, Σούρλος, Παπαφωτίου 2, Παπανδριόπουλος, Βούλγαρης 4.

ΕΚΑΣΘ-3η Μικτή 70-49
Δεκάλεπτα: 19-14, 31-26, 49-39, 70-49
Διαιτητές: Βαρελάς-Στρούμπος

ΕΚΑΣΘ(Μπιζάνης-Χριστοφορίδης): Νικολαϊδης 6, Κυφωνίδης, Κλωνάρας 11, Φίλιος 2, Γκύζης 3, Πράπας 2, Ζούντσας 3(1), Βακουφτσής 4, Σωτηρίου 16, Κωστίκας 1, Σιδηροηλίας 8(1), Γεωργαλάς 14.
3η Μικτή (Κασιμίδης-Τζέλας): Τσούκας 11, Δατσιαδης 1, Τσαπράζης 6(1), Δάμτσιος 2, Σούλης 2, Τουλούπης, Παπαδημητρίου 3, Βησσαρίου 7, Γκαντίδης 2, Διαλεσιώτης 2, Κάδρας 6, Καραγεωργίου 8.

Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής που θα διεξαχθεί το απόγευμα είναι το εξής:

17:00 ΕΣΚΑΝΑ-2η Μικτή 
18:30 1η Μικτή-3η Μικτή 
20:00 ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑ

Ενδιαφέρουν


Αποτελέσματα, βαθμολογίες όλων των κατηγοριών, προγράμματα αγωνιστικών ανά ομάδα και συνθέσεις ομάδων στο kritikobasket.gr GameCenter