Πανελλήνιο Παίδων | Νίκη στο νήμα ο ΟΦΗ.

Αήττητος (έχοντας κάνει το 2/2) συνεχίζει ο ΟΦΗ, στην Β’ Φάση του Γ’ Ομίλου, του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων που διεξάγεται στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ, καθώς επικράτησε με 63-32 της Έξω Παναγίτσας.

Η ομάδα του Μ.Καρλάφτη, πήρε προβάδισμα νίκης μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, ενώ στην τρίτη περίοδο, ξέφυγε με 8 πόντους (48-40), διαφορά.

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα της Χαλκίδας, αντέδρασε, ροκάνισε την διαφορά και προσπάθησε για την ανατροπή ως το τέλος που ευτυχώς για την Κρητική ομάδα, δεν πραγματοποιήθηκε.

Μετά την πολύ σπουδαία νίκη, ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει σε ένα ακόμα αμφίρροπο ματς τον Ιπποκράτη και με νίκη θα πανηγυρίσει την πρόκρισή του στην τελική φάση.