Εργασιακό Α.Νικολάου: Το Moritz Cafe άξιος πρωταθλητής.Video.

Σε ένα δραματικό τελικό το Moritz επικράτησε 56-48 του Astron Hotel και στέφθηκε πρωταθλητής!
Την 3η θέση κατέκτησαν οι Επιτηδευματίες που κέρδισαν στον μικρό τελικό τον Κρουστά με 71-60.

Οι πρωταθλητές στην δεύτερη μόλις παρουσία τους στο πρωτάθλημα, κατάφεραν να φτάσουν άξια στην κορυφή μέσα από μια γιορτινή βραδιά που έκλεισε τον κύκλο του 16ου Εργασιακού.

Ο κόσμος κατέκλυσε τις εξέδρες του κλειστού Αγίου Νικολάου και είχε την τύχη να δει έναν συναρπαστικό και με πολλές διακυμάνσεις τελικό.

Το Moritz είχε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο 30-21, αλλά το Astron γύρισε την κατάσταση στο 3ο δεκάλεπτο για να δούμε από εκεί και πέρα ένα «θρίλερ».

Στο τέλος όμως μίλησαν τα σουτ τριών πόντων για τους «μπλε» με τα οποία απέκτησαν αξιόλογη διαφορά που την διατήρησαν μέχρι την λήξη.

Οι Επιτηδευματίες επικράτησαν 71-60 στον μικρό τελικό του Κρούστα και πήραν το Χάλκινο, μετάλλιο.

Ο Γιώργος Βιδάλης αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης, ο Δημήτρης Ανδρουλάκης πρώτος στα τρίποντα και ο Νίκος Καπελλάκης επιλέχτηκε MVP του τελικού.

Πηγή:.anatolh.com".