Νίκη στο νήμα για τις Νεανίδες του Εργοτέλη.

Φορτσάροντας στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Νεανίδες του Εργοτέλη, σ ένα παιχνίδι που πρόσφερε πολλες συγκινήσεις, επικράτησε του Ηροδότου στην Αλικαρνασσό, με 58-62, για την 7η στροφή των Νεανίδων.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρωτο ημίχρονο, με τα κορίτσια του Σ.Καρλάφτη, να ειναι ελαφρώς καλύτερα.

Ωστόσο στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτριες του Π.Χατζηδάκη, βελτίωσαν την αμυντική τους συμπεριφορά, ενώ ολοκλήρωναν με επιτυχία τις επιθέσεις τους και με επι μέρους σκορ 14-25, έχτισαν διαφορα νίκης, παρά την αντίδραση των γηπεδούχων στην τελευταία περίοδο.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 58- 62
Δεκάλεπτα: 12-15, 23-22 (ημίχ.),37-47, 58-62.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ(ΚΑΡΛΑΦΤΗΣ) :ΒΑΣΙΛΟΓΛΟΥ , ΜΑΛΛΙΑΡΑΚΗ , ΣΟΠΙΚΟΥ 6, ΜΑΥΡΑΚΗ Α. 2, ΓΙΑΛΑΜΑ 7(1), ΣΑΜΠΡΟΒΑΛΑΚΗ , ΓΑΛΑΝΑΚΗ 4, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗ 6, ΝΙΧΛΟΥ 8(2), ΒΑΡΕΛΤΖΗ 14, ΣΑΚΟΥΛΑΚΗ 9(2), ΛΟΓΟΘΕΤΗ 2.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ) :ΣΕΜΕΡΤΖΑΚΗ 14, ΣΩΜΑΡΑΚΗ , ΒΑΒΑΛΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΞΕΝΑΚΗ 2, ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΕΤΑ, ΚΡΙΜΙΛΗ 28(1), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΓΙΑΝΟΥΛΑΚΗ ΣΑΒΙΝΑ, ΜΑΡΤΙΜΙΑΝΑΚΗ 6, ΘΩΜΑ, ΜΥΡΩΝΑΚΗ 12.