Ανατροπή στο τέλος και νίκη για το Εφηβικό του ΑΟΑΝ.

Ανεβάζοντας στροφές στο τέταρτο δεκάλεπτο κι ενώ σε όλο το παιχνίδι έβλεπε την"πλάτη" των φιλοξενούμενων, ο Άγιος Νικόλαος , νίκησε στην έδρα του την Αναγέννηση, με 45-39, στην εξ αναβολής 11η αγωνιστική που ολοκληρώνει τον 2ο όμιλο.

Η ομάδα του Μιχάλη Καλαϊτζάκη, ξεκίνησε καλύτερα και κατάφερε για τριάντα λεπτά να διατηρεί , έστω και οριακά το προβάδισμα, έχοντας τον Κουτσουράδη, σε μεγάλα κέφια.

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Διονύση Μουλιανιτάκη, ανέβασε ρυθμό και απόδοση και με επί μέρους σκορ 17-08, με κορυφαίο τον Αποστολάκη, γύρισε το ματς και ολοκλήρωσε θετικά την χρονιά.

Άγιος Νικόλαος - Α.Σ.Α. Αναγέννηση 45-39
Δεκάλεπτα : 15-16, 23-24 (ημίχ.), 28-31, 45-39.

Άγιος Νικόλαος (Μουλιανιτάκης): Κουναλάκης, Κουτσάκης 3(1) Σπανάκης 8 Σταυρακάκης, Αποστολάκης 19(3) Ρόθος,Μηλάς 12 Κοινάκης 3 .
Α.Σ.Α. Αναγέννηση(Καλαϊτζάκης): Βασάλος, Κυριαζής 11(1),Λαμπράκης, Φανδινάκης 3 Κουτσουράδης 15(2) Σάντια 2 Βαρδαβάς 6 Μαρκόπουλος 2.