Με σπουδαίο διπλό ολοκλήρωσε την χρονιά ο Εργοτέλης.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Εργοτέλης στην Ν.Σμύρνη, επι του Ικάρου με 66-75 το πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής και πήρε σημαντική ανάσα, απο μια ομάδα που εχει τους ίδιους στόχους  δηλαδή  την παραμονή του στη Β' Εθνική κατηγορία.Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Οι παίκτες του Γ,Μακρακη, μπήκαν απο την αρχή στην θέση του οδηγού και πήραν ς μάλιστα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τον έλεγχό του παιχνιδιού.

Τον οποίο δεν έχασαν ουτε οταν ο Ικαρος τρεις φορές, πέρασε μπροστά στο σκορ, (μάλιστα την τελευταία φορά με 3 πόντους μπροστά στην 3η περίοδο), οι "κιτρινόμαυροι επέστρεψαν και γύρισαν το ματς πριν λήξει το δεκάλεπτο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμωςο Εργοτέλης εδειξε αποφασιμένος, πήρε μία διαφορά 7 πόντων σημαντικές βάσεις για το "διπλό", το οποίο εβαλαν στις αποσκευες τους με 9 πόντους διαφορα.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Εργοτέλης 66-75
Δεκάλεπτα: 16-20, 33-39 (ημίχ.), 49-53, 66-75.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 14, Σταμάτης 20 (3), Πασπαλάς 5, Βούζας 5, Βουρλίτης 5, Δορκοφίκης 2, Μιχαλόπουλος, Δραμογιάννης 3, Τσέμης 12.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης 9 (3), Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 8 (2), Πετράκης 11, Σακελλαράκης 6, Καρακωνσταντάκης 6, Βασιλειάδης 9, Σκανδαλάκης, Αρναουτάκης, Σκλήβας 8, Καραλής 18 (1).