Το "4Χ4" έκανε το Εφηβικό του ΟΦΗ, που επικράτησε με 86-38, της Ακαδημίας Ρεθύμνου στην έδρα του, στην 4η αγωνιστική του πρώτου ομίλου Εφήβων της ΕΚΑΣΚ.
Το ρεπορτάζ του ΟΦΗ αναφέρει οτι :
Η ομάδα του coach Κόκκινου, πραγματοποιώντας μια αρκετά καλή εμφάνιση, κατά διαστήματα, δεν αντιμετώπισε καμιά απολύτως δυσκολία, έχοντας ως αντίπαλο την ομάδα της Ακαδημίας Ρεθύμνου.
Παίζοντας Ελεύθερα και χωρίς άγχος, ανέβασαν το δείχτη του σκορ σε μεγάλα επίπεδα, σταματώντας τελικά στους 86 πόντους.
Αμυντικά επίσης η ομάδα ανταποκρίθηκε επαρκώς, δεχόμενη μόνο 38 πόντους.
ΟΦΗ- Ακαδημία Ρεθύμνου 86-38
ΟΦΗ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ Γ.) : ΖΕΡΒΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ 5(1), ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ 6, ΜΑΜΑΤΖΑΚΗΣ 5, ΨΥΛΛΑΚΗΣ, ΑΝΤΙΜΙΣΑΡΗΣ 18, ΗΛΙΑΚΗΣ 10, ΧΩΡΑΪΤΗΣ 10(1), ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ 8(2), ΒΛΑΧΑΚΗΣ 17(3), ΤΣΙΝΤΑΡΗΣ 6, ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ 1.