26ο Πανελλήνιο Κορασίδων | Κατέρρευσε στο τέλος o Ηρόδοτος. Φωτορεπορταζ.

Την τρίτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες στο 26ο Πανελλήνιο Κορασίδων, γνώρισε ο Ηρόδοτος απο τον Απόλλων Πτολεμαΐδας με 36-52, καθώς μετά το 28' ένα σερί 10-23, υποχρέωσαν την ομάδα του Σ.Καρλάφτη, να "εισπράξει" το κίτρινο φύλλο.
Μια προσφορά:

MO club
EΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Κάθε Τρίτη

Καλύτερος μετά το 28ο λεπτό ο Απόλλωνας Πτολεμαΐδας επικράτησε με 36-52 του Ηρόδοτου και πέτυχε την δεύτερη νίκη του στο Πανελλήνιο Κορασίδων που συνεχίζεται στην Καλαμπάκα.

Οι παίκτριες της Ελενας Παπαδημητρίου πέτυχαν σερί 23-10 στα τελευταία δώδεκα λεπτά και πήραν άνετα το ροζ φύλλο.

Ηρόδοτος - Απόλλων Π.   36-52
Δεκάλεπτα: 12-13, 21-21, 26-38, 36-52.
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Παργιανόπουλος

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Μαλλιαράκη, Μπαλαμούτσου  Γιαλαμά 10(1), Μαύρακη, Βασίλογλου, Δανδουλάκη 9(1), Εχτζάζι, Τζανέτη 6, Νίχλου 8(2), Σαμπροβαλάκη 3(1), Λογοθέτη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ(Παπαδημητρίου): Αμπαρτζή, Κοτζαϊτση 17(1), Σαπαλίδου 4(1), Τρυφωνίδου, Σιδέρη, Κουρτίδου 7(1), Καραφουλίδου, Χαϊιντάρι 4, Αθανασιάδου 2, Περπέρογλου 2, Γρηγοριάδου, Χρυσανθίδου 16.

Ευχαριστημένη από την ομάδα της εμφανίστηκε η προπονήτρια του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας.

Η Ελενα Παπαδημητρίου τόνισε:

"Βελτιωθήκαμε στην άμυνα στα τέλη της τρίτης περιόδου και αυτά μας έδωσε ώθηση και στην επίθεση. Πετύχαμε άνετη επικράτηση και κάθε μέρα που περνάει γινόμαστε καλύτερες. Θέλουμε την ίδια δύναμη και στα υπόλοιπα δύο παιχνίδια".