Ο ΟΑΧ σκούπισε" τον Πλατανια πήρε τον τίτλο στις Γυναίκες.

Τα… χρειάστηκαν, αλλά οι Γυναίκες του ΟΑΧ "σκούπισαν" τον Πλατανια, με 3-0 νίκες επικρατώντας στο τρίτο παιχνίδι, στον Κλαδισσό με 64-54, κατακτώντας τον τέταρτο τίτλο στην ιστορία τους, και τον πρώτο μετά απο οκτώ χρόνια !!

Τα κορίτσια του Λευτέρη Θεοδωράκη (που αναδεικνύεται σε ..συλλέκτη τίτλων), κατέκτησαν παλικαρίσια την νίκη, καθώς οι φιλοξενούμενες του Μ.Σταματάκη, ήταν αξιόμαχες και ανταγωνιστικές και για περισσότερο απο 25 λεπτά είχαν τον έλεγχο του αγώνα.

Ωστόσο η Φουράκη είχε τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο για τις νικήτριες, καθώς πήρε απ το χέρι την ομάδα της και λίγο πριν το 30, έδωσε το προβάδισμα, ενώ βοήθησε στην τελευταία περίοδο να πάρει και διαφορά νίκης.

Ο.A.X- ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ  64-54
Δεκάλεπτα: 13-21,14-10 27-31 (ημίχ.),39-37, 64-54.

Ο.A.X(Θεοδωρακης Λ.): Πρασιανακη ,Ζερβα Μ , Κασσωμενου 7(1), Φουρακη 29, Ζερβα Α. , Ζουμαδακη 4, Νταουντακη 4, Ζυφι 6,Βαρυπατακη 12 , Μαρνελακη , Φραγκιουδακη, Μπαουρακη 2 .
Πλατανιας (Σταματακης Μ.): Σταματακη , Γουμενακη Α 9, Μακριδακη 3(1), Καρδαμακη Ζ. 11, Γουμενακη Μ. ,Περογιαννη , Μαρκουλακη , Στυλιανουδακη 4, Γιαλουρη, Καρδαμακη Ι., Φωτοδημητρακη , Παπαδακη.