Στοπ στο Ηράκλειο, έβαλε το Περιστέρι.

Στοπ στο καλό σερί του Ηρακλείου έβαλε το Περιστέρι, καθώς επικράτησε με σχετική άνεση της Κρητικής ομάδας με 88-71, στην έδρα του,  στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής και  η ήττα αυτή τον"προβληματίζει" για την συνέχεια.

Το Περιστέρι πήρε κεφάλι στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο όπου προηγήθηκε με 26-18 και διατήρησε αυτό το προβάδισμα με την λήξη του ημιχρόνου έστω και σε χαμηλότερα επίπεδα (42-37).

Στο τρίτο δεκάλεπτο το Περιστέρι και πάλι ανέβασε στροφές με την διαφορά να κλείνει στο +10 για την Αθηναϊκή ομάδα (62-52) , που στο τέταρτο δεκάλεπτο έχοντας εξαιρετική ευστοχία από τα 6,75 πήρε μια άνετη νίκη με 88-71.

Από την ομάδα του Βασίλη Ράλλη, ξεχώρισε ο Παπαδάκης που σημείωσε 25 πόντους , ενώ ο Καραβανάς με 22 πόντους ήταν ο κορυφαίος για τους γηπεδούχους.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 88-71
Δεκάλεπτα: 26-18, 42-37, 62-52, 88-71
Διαιτητές: Ξάνθος-Ζάχαρης

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος, Παναγιωτάρας 4, Μπιμπούδης, Γεωργοπαπαδάκος 20 (5), Σιμιτζής, Σκουλίδας 11 (3), Πρίτσος 13 (2), Λυμπερόπουλος 6 (2), Γιαννίκος 12 (2), Καραβανάς 22, Τσιμπούκης, Ρεκουνιώτης.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Καλομοίρης, Πετράκης 3 (1), Παπαδάκης 25 (1), Τσερκιτσόγλου, Πρωτογεράκης, Μπόγδανος 6, Αγαπιάδης 4, Σακελλαρίου 6 (1), Αρναουτάκης 1, Σαχπατζίδης 19, Πάλλης 7.