Μεγάλη νίκη των Εφήβων της Αναγέννησης στο Ρέθυμνο.

Στην πρεμιέρα της τελικής φάσης της διοργάνωσης των Εφήβων ΕΚΑΣΚ, η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου, πανηγύρισε σπουδαία εκτός έδρας νίκη, καθώς επικράτησε επι της ομάδας του Ρέθυμνο BC, με 46-48, δημιουργώντας χαμόγελα και προσδοκίες για την εξαιρετική δουλειά που γίνεται στην ενδοχώρα του Ηρακλείου.

Το παιχνίδι, ήταν ντέρμπι με τους γηπεδούχους να διατηρούν το προβάδισμα σε ολο το πρώτο μέρος.

Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, οι Εφηβοι του Μ.Καλαϊτζάκη, με σφιχτή άμυνα και καλές συνεργασίες στην επίθεση, κατάφεραν με επι μέρους σκορ 4-10, να ισοφαρίσουν και να κάνουν την ανατροπή, παιρνοντας το προβάδισμα, που το διατήρησαν στην τελευταία περίοδο.

ΡΕΘΥΜΝΟ BC – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΑ   46 - 48
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 34-30 (ΗΜΙΧ), 38-40, 46-48.

ΡΕΘΥΜΝΟ BC (ΜΑΚΡΗΣ): ΠΑΤΑΤΑΣ 8(2), ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ 3, ΛΙΟΔΑΚΗΣ 8, ΜΠΙΡΛΙΡΑΚΗΣ 2, ΧΡΙΣΤΟΥΛΑΚΗΣ 3, ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗΣ, ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ Κ. 7, ΚΑΤΣΑΟΥΝΗΣ, ΖΑΜΠΕΤΑΚΗΣ, ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ Σ. 2, ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ, ΠΑΝΑΡΕΤΑΚΗΣ 13(1)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΑ (ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ): ΜΑΥΡΙΚΟΣ, ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ 14(1), ΜΕΣΣΑΝΑΚΗΣ 3, ΜΑΡΓΕΛΑΚΗΣ 4, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ 4, ΤΣΙΛΙ, ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗΣ 20(3), ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ 3, ΦΑΝΔΙΝΑΚΗΣ, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΑΪΜΑΚΗΣ