Λύγισε στο τέλος η Ακαδημία στα Πατήσια.

Με ψηλά το κεφάλι, έφυγε απο τα  Πατήσια η Ακαδημία καθώς για περισσότερα απο τριάντα λεπτά, έδειχνε ικανή για την νίκη, αλλά τελικά λύγισε στο τέλος γνωρίζοντας την ήττα με 69-62, απο το, Σπόρτιγκ,  στην  12η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Οι παίκτες του Β.Θεοδωρουλάκη μπήκαν  στο παρκέ, αποφασισμένοι να βάλουν δύσκολα στους παίκτες του Σπόρτιγκ, και τα κατάφεραν πολύ καλά στα πρώτα 30 λεπτά.

Στην τελευταία περίοδο όμως κάτι η κούραση, κάτι οι ελλείψεις αλλά και κάποια λάθη στοίχισαν με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι (που διεκδικούν άνοδο) να πάρουν την νίκη.

Σπόρτιγκ - Ακαδημία Ρεθύμνου   69-62
Δεκάλεπτα:  19-17, 30-32 (ημίχ.),  47-44, 69-62

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 5(1),Βαθρακοκοίλης 11(1),Μπαλαμπάνης 1,Χαρακτινός 11(2), Φιλιππόπουλος 14, Τσαπρούνης 2, Πασπαλάς 4, Πρόγκας, Πλουτέτσκι 21(3).

Ακαδημία Ρεθύμνου(Θεοδωρουλάκης):Μπαλάφας 15(1),Χρυσουλάκης 10(2),Σταμούλης 14(3),Νταλιάνης 2,Δουλγεράκης 2,Σκέμπης 9,Κριθινάκης 7,Μαυραγάκης 3.