Στην παράταση λύγισε το Αρκάδι.

Σ ένα συγκλονιστικό ματς κι ενώ το Αρκάδι έχανε για  τριάντα τρία λεπτά, τα κορίτσια του Κ.Πλευράκη, έκαναν την επική ανατροπή και γύρισαν το ματς , άλλα στο τέλος ισοφαρίστηκαν και λύγισαν παράταση απο την Δάφνη Αγ. Δημητρίου εκτός έδρας με 84-83, για τη 13η αγωνιστική της Α2 γυναικών. Ένσταση το Αρκάδι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το Αρκάδι να αιφνιδιάζει αρχικά την αντίπαλό της αλλά στην συνέχεια οι γηπεδούχες αντέδρασαν και πήραν τα ηνία καταφέρνοντας να κλείσουν το δεκάλεπτο, προηγούμενες με 5  πόντους (20-15).

Στην δεύτερη περίοδο η κατάσταση παρέμεινε αμετάβλητη με τις γηπεδούχες να αυξάνουν λίγο ακόμα το προβάδισμα και να κλείσουν το ημίχρονο στο +7 (237-30).

Πανομοιότυπο όσον αφορά την εξέλιξη του σκορ , είχαμε την τρίτη περίοδο, με την διαφορα στο σκορ να παραμένει αμετάβλητη στο 30΄(56-49).

Στην τελευταία περίοδο όμως τα κορίτσια του Κ.Πλευράκη, μαθημένα στα δύσκολα προσπάθησαν και κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και προηγήθηκαν με 58-60, στο 33΄35", ενώ στο 36΄20", το Αρκάδι αγκάλιασε την νίκη, καθώς προηγήθηκε με 61-68.

Στην συνέχεια η διακύμανση του σκορ ήταν 65-70 στο 37΄30", 69-75 στο 38' 52", και 73-75 27" δευτερόλεπτα πριν την λήξη.

Στο κρίσιμο σημείο τα νεαρά κορίτσια του Αρκαδίου κι ενώ είχαν κατοχή μπάλας, δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την επίθεση και η Τσουκαλά με με δύο βολές στα 6" πριν την λήξη,  έστειλε το ματς στην παράταση , 75-75.

Εκεί το ματς κρίθηκε στο τρίποντο της Τσιφτελή που εκανε το 84-81, και το τελικό 84-83, να αφήνει πικρή γεύση στις Ρεθυμνιώτισσες.

Σ εαυτό το σημείο αξίζει να τονίσουμε οτι το Αρκάδι κατέθεσε ένσταση, καθώς δυο δίποντα της Δάφνης μέτρησαν ως τρίποντα,  το  εξ αυτών της Τσιφτελή που εκανε το 84-81 και έκρινε το αποτέλεσμα.

Δάφνη Αγ. Δημ.- Αρκάδι   84-83 (παράταση  (κ.α 75-75).
Δεκάλεπτα: 20-15, 37-30 (ημίχ.), 56-49, 75-75 κ.α 84-83
Διαιτητές: Ρίζος, Σωτηρχέλης.

Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μπουμπούς): Τσιφτελή 19 (3), Τετενέ 4, Τσουκαλά 29 (1), Παπακωνσταντίνου 9, Μαγιτοάμπε 8, Χατζόγλου 2, Ζεβαρχιάν 12.
Αρκάδι (Πλευράκης): Μπότσι 21, Τσουγκράκη 17 (3), Καούκη 27 (2), Λίτσι 6, Λελεδάκη 4, Περάκη 7, Μπάκου, Παναρετάκη, Μιχελιουδάκη.