Φόρτσαρε στο τέλος το παιδικό του Ηράκλειο

Παρά της απουσίες της ομάδας του ΟΦΗ (Γαλανάκη, Χωραϊτη Γ.),  πάλεψε τον αγώνα μέχρι και το τέλος της τρίτης περιόδου που ήταν πίσω στο σκορ με 9 πόντους αλλά σε αυτό το σημείο έχασε με τραυματισμό τον Βλαχάκη. Τι αναφέρει το ρεπορτάζ του Ηράκλειο

Στην τέταρτη περίοδο το ΗΡΆΚΛΕΙΟ ανέβασε την πίεση και έτσι πήρε μια καθαρή και δίκαια νίκη..

Άριστη η διαιτησία των ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ-ΠΑΛΙΑΤΣΟΣ

Το ρεπορτάζ της ομάδας του Ηράκλειο αναφέρει:

Οι παίκτες του Μιχάλη Πετράκη ξεκίνησαν χαλαρά και έτσι οι του ΟΦΗ με καλή άμυνα κατάφεραν να είναι κοντά στο σκορ στο 1ο ημίχρονο.

Στο δεύτερο όμως ανέβασαν στροφές και με οδηγό τον Καλομοίρη που πέτυχε 22 πόντους  με 3 τρίποντα ξέφυγαν στο σκορ και πέτυχαν μια άνετη επικράτηση με σκόρ 69-40.

Για το Ηράκλειο ο Μαρνελάκης πέτυχε 14 πόντους και ο Αλεξόπουλος 11.

ΗΡΆΚΛΕΙΟ-ΟΦΗ:69-40.
Δεκάλεπτα: 15-18,16-09,14-08,24-05.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ:ΜΑΡΝΕΛΑΚΗΣ 14, ΚΙΤΣΟΣ 6, ΣΤΈΦΑΝΑΚΗΣ, ΜΑΡΗΣ 2, ΣΗΦΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΑΚΗΣ 8 (2), ΚΑΛΟΜΟΙΡΗΣ 22 (3), ΚΑΓΙΑΛΗΣ 4, ΑΛΕΞΌΠΟΥΛΟΣ 11, ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ, ΚΟΎΡΚΟΥΛΟΣ 2,ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ.

ΟΦΗ:ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΑΚΗΣ, ΧΩΡΑΙΤΗΣ Χ., ΚΑΛΟΤΕΡΑΚΗΣ, ΧΑΤΖΑΚΗΣ, ΜΠΑΝΤΟΥΒΕΡΑΚΗΣ 2, ΗΛΙΑΚΗΣ 13 (1), ΒΑΤΣΙΝΑΣ 8, ΒΛΑΧΑΚΗΣ 9 (1), ΤΣΙΝΤΑΡΗΣ 8.