Α2 Γυναικών | Λύγισε στο β μέρος ο Ηρόδοτος.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο πολύ καλό ξεκίνημα ο Ηρόδοτος, καθώς αν και προηγήθηκε στην Νέα Σμύρνη του Πανιωνίου, οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη, κατέκτησαν την νίκη,  με 58-53, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Α2 (νότου), των Γυναικών.

Οι παίκτριες του Αλέξη Χριστοδούλου, μπήκαν δυνατά στο παρκέ και κατάφεραν να μπουν στην θέση του οδηγού καθώς προηγήθηκαν στην πρώτη περίοδο με 17-07.

Οι γηπεδούχες όμως στην δεύτερη περίοδο και μετά, ανέβασαν την απόδοσή τους και αφού αρχικά ισοφάρισαν στο ημίχρονο σε 24-24 (κάνοντας αντίστοιχα το 17-07, στην δεύτερη περίοδο), στην συνέχεια πήραν τα ηνία του αγώνα και τα διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Πανιώνιος – Ηρόδοτος 58-53
Δεκάλεπτα: 07-17, 24-24 (ημίχ.), 55-45, 58-53
Διαιτητές: Μαρουδιάς-Κασάπη

Πανιώνιος (Μελέτης-Τσίμπας): Κουτανίτη 4, Λόξα 3(1), Κύρου, Σταμπούρλου 9, Στυλιαρά 4, Στεφανίδου 22(1), Λύρου 4, Γρηγορίου 7, Παναγιωτοπούλου 5(1).
Ηρόδοτος (Χριστοδούλου): Σακουλάκη Γ. 9(1), Βαρελτζή Ν 2, Κουλούρη Ι., Γιαλαμά, Βαρελτζή Α., Κουλούρη Μ. 2, Δανδουλάκη 19(1), Καλαϊτζάκη 6, Σοπίκου 7, Φωτιάδη 8.