Α2 Γυναικών | Υπέκυψε στην Πετρούπολη ο Ηρόδοτος.

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές, γνώρισε ο Ηρόδοτος, που αυτή την φορά ηττήθηκε στην Πετρούπολη απο τον τοπικό Αρη με το βαρύ 72-41 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας.

Τα κορίτσια του Αλέξη Χριστοδούλου, ήταν ανταγωνιστικές για τριάντα λεπτά καθώς το τρίτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν στο -11  (48-39).

Ωστόσο στην τελευταία περίοδο κατέρρευσε και η έλλειψη σωστών επιθετικών επιλογών με την αμυντική συμπεριφορά, έφερε ένα επι μέρους σκορ στον Αρη Πετρούπολης 23-03, με αποτέλεσμα να επέλθει η βαριά ήττα με 72-41.

Παράλληλα ο Ηρόδοτος είχε την ατυχία να τραυματιστούν οι  Γιαλιτάκη και Νισταζάκη κατά τη διάρκεια του αγώνα, ενώ εκτός ήταν και η Καρλάφτη λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο.

Αρης Πετρούπολης - Ηρόδοτος  72-41
Διαιτητές: Χαϊνά, Κοτσίρης.
Δεκάλεπτα: 12-9, 34-21 (ημίχ.), 49-38, 72-41.

Αρης Πετρούπολης (Μίχα): Αμίτση 1, Μπαράκου 5 (1), Καβαλάρη 4, Λιάγκα 5, Μοίρα 9, Πλούμπη 10 (1), Ροΐδου 4, Ανωγειανάκη 5 (1), Τσέρου 14 (1), Μακρυνίκα 15, Φάσουρα.
Ηρόδοτος (Χριστοδούλου): Γιαλιτάκη 6, Βαρελτζή Ν. 3, Νισταζάκη, Κουλούρη Σ., Κοιλάδη 4, Λαζάι, Κουλούρη Μ. 6, Δανδουλάκη 13, Σακουλάκη 5, Καλαϊτζάκη 2, Βαρελτζή Α., Φωτιάδη 2.