Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων. Το πρόγραμμα και τα ρόστερ των ομάδων.


Ανοίγει αύριο (23/04) στην Πτολαιμαϊδα η αυλαία του 28ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, το οποίο συνδιοργανώνουν η ΕΟΚ, ο Δήμος Εορδαίας, η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και η ΕΚΑΣΔΥΜ. Με τι προβλήματα ταξιδεύει σήμερα το Αρκάδι, ποιο το καθοριστικό παιχνίδι.
Η ρεθυμνιώτικη αποστολή θα αναχωρήσει αεροπορικώς σήμερα (22/4) το βράδυ από το Ηράκλειο, με προορισμό τη Θεσσαλονίκη και από εκεί οδικώς για την Πτολεμαΐδα. 

Οι «ερυθρόλευκες» δεν θα προπονηθούν στον γήπεδο που θα διεξαχθεί το φάιναλ-6 και την Τετάρτη το μεσημέρι θα μπουν στη «μάχη» της διεκδίκησης του μεταλλίου. 

Οι υποχρεώσεις του ολοκληρώνονται την Κυριακή 27 Απριλίου και το απόγευμα της ίδιας ημέρας θα αναχωρήσουν οδικώς από την Πτολεμαΐδα με προορισμό την Αθήνα. Τα ξημερώματα της Δευτέρας θα «πετάξουν» με προορισμό το Ηράκλειο, με την ελπίδα να έχουν στις αποσκευές τους ένα μετάλλιο και γιατί όχι το χρυσό αν και σύμφωνα με το πρόγραμμα και τις σκέψεις του Κ.Πλευράκη στο kritikobasket.gr, που τονίζει οτι ο πρώτος αγώνας  με των εκ των φαβορί Πρωτέα Βούλα, συν την κούραση του ταξιδιού θα κρίνει πολλά..

Συνεπώς, η πρωταθλήτρια Κρήτης στην κατηγορία νεανίδων, ένας σύλλογος που έχει προσφέρει τόσες πολλές επιτυχίες στο Γυναικείο Κρητικό μπάσκετ (καθώς το μακρινό ταξίδι για την Πτολεμαΐδα απαιτεί μία οικονομική υπέρβαση και οι πάντες έκαναν αγώνα δρόμου για να ρυθμίσουν όλες τις λεπτομέρειες) , δεν έχει αποκλειστικά το μυαλό της στο αγωνιστικό κομμάτι, είναι μαθημένη στα δύσκολα και η αισιοδοξία δεν λείπει..


Το πρόγραμμα της τελικής φάσης της διοργάνωσης έχει ως εξής:

ΤΕΤΑΡΤΗ 23/04/2014
16.00 ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000– ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
18.00 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ. – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β.
19.30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
20.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 24/04/2014
16.00 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.
18.00 ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β. – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000
20.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/04/2014
16.00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β.
18.00 ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ.
20.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.–ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/04/2014
15.00 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ. – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
17.00 ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β.– ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
19.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/04/2014
10.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ.
12.00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000
14.00 ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.
15.30 ΑΠΟΝΟΜΕΣ

Οι ομάδες του Πανελληνίου Νεανίδων.

Τα ρόστερ των ομάδων που θα πάρουν μέρος στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων είναι:

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

4. ΤΣΟΥΜΠΕΡΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1997 1.70 2
5. ΚΟΓΚΑΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 1996 1.76 2.3
6. ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 1996 1.82 2.3
7. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 1995 1.76 1
8. ΚΑΛΗΜΕΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 1996 1.86 4.5
9. ΖΥΓΟΥΒΕΛΗ ΝΑΤΑΣΑ 1998 1.65 2.3
10. ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 1997 1.75 2.3
11. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΗ ΝΙΚΗ 1997 1.70 3
12. ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 1998 1.87 4.5
13. ΤΣΑΝΤΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 1995 1.67 1
14. ΛΟΓΔΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 1995 1.85 5
15. ΒΕΛΟΥΔΗ ΓΙΩΤΑ 1998 1.70 1.2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΥΡΚΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ


ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 

4. ΚΟΤΖΑΪΤΣΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 1997 1.78 4-5
5. ΠΑΓΚΑΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ 1997 1,73 1-2
6. ΚΡΑΝΙΩΤΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 1997 1,68 1-2
7. ΚΑΤΣΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 1997 1,71 2-3
8. ΠΙΣΙΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 1995 1,68 2-3
9. ΚΛΑΓΚΟΥ ΓΚΡΕΤΑ-ΛΥΔΙΑ 1996 1,75 2-3
10. ΚΥΡΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ 1995 1,72 1-2
11. ΣΑΡΒΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1997 1,75 3-4
12. ΚΟΤΖΑΪΤΣΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 1995 1,75 3-4
13. ΔΗΜΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 1998 1,82 4-5
14. ΝΤΑΛΑ ΠΑΝΩΡΑΙΑ 1996 1,74 2-3
15. ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ ΕΥΑΝΘΙΑ 1996 1,86 4-5
ΠΑΣΣΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1997 1,76 4-5

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΥΡΑΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ



ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

4.ΜΠΟΤΣΙ ΤΖΕΝΙΦΕΡ 1996 1.76 1-2
5. ΣΤΑΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 1998 1.70 1-2
6. ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 1997 1.78 2-3
7. ΖΟΥΜΠΕΡΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 1996 1.82 3-4
8.ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 1997 1.78 2-3
9. ΣΑΛΙΑΙ ΡΕΤΖΙΝΑ 1996 1.79 2-3
10. ΜΟΥΚΑ ΝΤΑΝΙΕΛΑ 2000 1.65 1-2
11. ΛΙΤΣΙ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1997 1.86 4-5
12. ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΕΛΙΝΑ 1996 1.72 1-2
13. ΛΕΛΕΔΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 1996 1.81 4-5
14. ΜΙΧΟΥ ΕΛΕΝΗ 1996 1.82 4-5
15. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 1997 1,75 2-3

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.

4. ΚΟΡΑΚΙΤΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 1995 1.67 1
5. ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 1.69 1
6. ΚΑΚΟΥΡΗ ΜΑΪΡΑ 1996 1.70 2-3
7. ΚΑΡΑΜΠΕΣΙΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 1995 1.76 3-4
8. ΒΕΛΟΥΔΗ ΑΝΘΗ-ΝΕΛΛΥ 1997 1.67 1
9. ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΗ ΕΛΕΑΝΝΑ 1996 1.84 2-3
10. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΙΖΑ 1997 1.86 4
11. ΒΟΥΛΚΙΔΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1995 1.68 1-2
12. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΑΙΗ 1995 1.74 1-2
13. ΚΑΤΣΙΜΑΡΔΟΥ ΧΡΥΣΑ 1997 1.87 4-5
14. ΦΑΡΟΥ ΑΓΛΑΙΑ 1995 1.86 4-5
15. ΛΥΚΟΥΔΗ ΘΑΛΕΙΑ 1998 1.78 3-4
16. ΒΕΛΟΥΔΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1998 1.66 2
17.ΙΘΑΚΙΣΙΟΥ ΝΕΦΕΛΗ 1995 1.69 2-3
18. ΜΑΥΡΑΚΗ ΕΥΑ 1995 1.82 5
19. ΜΑΘΙΑΝΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 1997 1.77 4
20. ΚΟΜΝΗΝΟΥ ΕΛΕΑΝΝΑ 1997 1.64 2
- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΕΥΘΥΜΙΑ ΦΡΙΜΑ 1999 1.68 1-2
- ΦΑΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1999 1.73 1-2-3

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

4. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 1995 1.72 1
5.ΠΑΠΑΛΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1997 1.63 2
6. ΚΙΤΣΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1996 1.84 4
7. ΦΩΚΙΑΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1995 1.63 2
8. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 1996 1.73 1
9. ΜΠΙΤΖΑΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1997 1.75 3
10. ΜΕΙΜΑΡΟΓΛΟΥ-ΛΑΓΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ 1997 1.74 2
11. ΔΗΜΕΛΗ ΕΙΡΗΝΗ 1995 1.73 S.FORWARD 3
12.ΑΜΠΝΤΕΛ ΦΑΤTΑΧ ΣΕΡΙΝΑ 1997 1.76 5
13.ΦΑΣΟΥΛΑ ΜΑΡΙΕΛΛΑ 1997 1.94 5
14. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1997 1.78 4
15. ΜΠΙΤΖΑΝΑΚΗ ΡΟΥΜΠΙΝΗ 1997 1.74 1
16. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΙΣΣΑ 1998 1.75 3

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000

4. ΓΚΡΙΤΖΑ ΜΥΡΣΙΝΗ 1996 1.62 1
5. ΜΑΝΙΑΤΑ ΝΕΦΕΛΗ 1998 1.65 1-2
6. ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1999 1.82 1-2-3
7. ΑΛΑΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1996 1.70 2-3
8. ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1998 1.75 4
9. ΚΑΡΩΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 1997 1.70 3
10. ΜΠΟΡΟΒΗΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 1997 1.75 4
11. ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1996 1.67 1-2
12. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 1997 1.73 3-4
13. ΚΟΣΚΙΝΑ ΕΛΕΝΗ 1997 1.82 4-5
14. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΝΝΕΛΑ 1995 1.70 3
15. ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 1995 1.80 4

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΒΕΡΒΕΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ...

Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.