Υποδομές-παίδων | Πέρασε από την Σητεία ο Ηρόδοτος.

Το παιδικό του Ηροδότου πήρε την νίκη απέναντι σε αυτό της Σητείας με 60-71. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μουδιασμένοι στον αγώνα με αποτέλεσμα το πρώτο δεκάλεπτο να τους βρει να υπολείπονται 12 πόντους από τους αντιπάλους τους.

Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα της Σητείας αφού ο Ηρόδοτος ανέβασε στροφές με βασικούς πρωταγωνιστές τους Καφούση και Καβαλαράκη και πήγε στα αποδυτήρια με 5 πόντους προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να συντηρήσει αυτή την διαφορά και ενίοτε να την αυξάνει μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Οι γηπεδούχοι είχαν σε καλή μέρα τους Τουλουπάκη 21(3)  και τον Φουντουράκης με 19 ενώ ο Ηρόδοτος στηρίχθηκε στους       Καφούση 25(3) και Καβαλαράκη 20(2).Αναλυτικά οι πόντοι:

Σητεία – Ηρόδοτος 60-71
Δεκάλεπτα: 22-10,30-35,40-47,60-71

Σητειακός ΑΟ (Μανουηλίδης): Φουντουράκης Ν. 19, Τσουδής 2, Αναγνωστάκης, Τουλουπάκης 21(3), Μαριδάκης, Καραγιαννάκης 4, Κουτάντος 2, Καραμανωλάκης 12(1), Χαμηλάκης, Οικονομάκης

Ηρόδοτος (Κόκκινος): Ψυλλάκης, Σμαραγδάκης, Καβαλαράκης 20(2), Αίβαλιώτης 8(2), Κλεισαρχάκης, Θεοφάνους, Μπιτσακάκης, Μπακάκης, Καφούσης 25(3), Βολιτάκης 4, Βογιατζόγλου 2, Μαρκογιαννάκης 12
Πηγη:"irodotosbasketball.gr".