![](http://3.bp.blogspot.com/-D8Yd4OjpKac/Uf-qFFBsyFI/AAAAAAAAfMk/TPlnNnWzqFc/s300/MELETIADIS.jpg)
Προσπάθησε για το καλύτερο η Εθνική ομάδα των Κορασίδων, απέναντι στην ποιοτική ομάδα της Ρωσίας, αφού ηττήθηκε τελικά με 45-63, έχοντας σε εξαιρετική μέρα την Βαντέεβα (23 πόντοι, 15 ριμπάουντ), ενώ και η Ρένια Καρλάφτη (8 πόντους 5 ριμπάουντ), ήταν από τις κορυφαίες από το σύνολο του Ευρ.Μελετιάδη.
Η Φασούλα και η Καρλάφτη προσπάθησαν για την Ελλάδα μετάγγιση μέ 17 πόντους και επτά ριμπάουντ, της πρώτης και 8 πόντους και 5 ριμπάουντ της 2ης, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του Ευριπίδη Μελετιάδη, η οποία θα χρειαστεί νίκη από τα παιχνίδια εναντίον της Τουρκίας (Τρίτη) η τη Λετονίας (Τετάρτη), προκειμένου να προχωρήσει στις προημιτελικά .
Η Τζουγκράκη δεν αγωνίστηκε, ενώ η Ρένια Καρλάφτη σε 29 λεπτά παιχνιδιού, είχε 8 πόντους, με 4/6 δίποντα, 0/3 τρίποντα .Πήρε 5 ριμπάουντ, είχε δυο ασίστ, δυο κλεψίματα και μια τάπα.
ΕΛΛΑΔΑ (Μελετιάδης): Κυλαζίδου 5 (1), Τσουκαλά, Θεοδώρου, Κολλάτου 6 (1), Στεφάνου, Βιντσιλαίου 3 (1), Ντάνου 6, Μαντά, Γεροστεργίου, Καρλάφτη 8, Φασούλα 17.
ΡΩΣΙΑ (Νικόνοβα): Μούσινα 8, Βεσπάλτσεβα 4, Αμπαϊντούλινα, Βαντέεβα 19 (15 ριμπ.), Σατάεβα 4, Μπουρόβαγια 2, Κούριλτσουκ 2, Μπαρντέεβα 6, Ζαϊτσέβα 2, Καζάκοβα 8, Φρόκλινα 2.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου