Η Εθνική Εφήβων ηττήθηκε από τη Γαλλία με 64-52 σε φιλικό που έγινε στο Παρίσι στο πλαίσιο της προετοιμασίας εν όψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της Λετονίας (18-28 Ιουλίου).
Με διάστρεμμα αποχώρησαν από τον αγώνα για το συγκρότημα του Ηλία Παπαθεοδώρου οι Παπαδιονυσίου και Χατζηνικόλας. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν και το απόγευμα της Πέμπτης (16:30).
Οι πόντοι της ελληνικής ομάδας: Τολιόπουλος 4 (1), Παπαδιονυσίου 1, Σπυριδωνίδης 7 (1), Χατζηνικόλας 5, Μήτογλου 5, Κουζέλογλου 4, Σταμάτης 8 (1), Διαμαντάκος 16, Κώττας 2, Κεφάλας, Σπυρόπουλος, Λιάπης.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου