Με επιτυχία το 3on3 streetball Sitia 13 και 14 Ιουλίου.

Με επιτυχία στέφθηκε το σαββατοκύριακο 13 και 14 Ιουλίου, η διοργάνωση του street basket στο λιμάνι της Σητείας, με τον κόσμο να ανταποκρίνεται στο κάλεσμα των ανθρώπων του Δήμου ο οποίος ήταν και ο διοργανωτής και συγκεκριμένα ο Δ.Ο.Κ.Α.Σ.

Οι νικητές ανά κατηγορία.

To αποτέλεσμα ήταν να υπάρχουν πολλές συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες, με τους διαγωνιζόμενους, όσο και τους θεατές να απολαμβάνουν και τις δύο ημέρες τα παιχνίδια, όπως διαβάσατε και σε ρεπορτάζ τις προηγούμενες ημέρες.

Στα αποτελέσματα και την κατηγορία των Ανδρών-Λυκείου, πρωταθλητής αναδείχθηκε το Κρητικό Σπίτι, φιναλίστ ήραν οι Footbalistas, ενώ ο ΣΑΟ 1981 πήρα την τρίτη θέση.

Η τελική κατάταξη της κατηγορίας Γυμνασίου: 1.Alley Oops, 2.Super Stars, 3.Καραγκιόζηδες
Η τελική κατάταξη της κατηγορίας Δημοτικού: 1.Play Lakers, 2.Sitia Hits, 3.Pisko Ball
πηγη: "anatolhsport.com".