Γ' Εθνική | Ήττα στις λεπτομέρειες στου Παπάγου ο Εργοτέλης.

Πληρώνοντας το πολύ  κακό δεύτερο δεκάλεπτο, ο Εργοτέλης αν και πάλεψε μέχρι τέλους για την κατάκτηση του ροζ φύλλου, ηττήθηκε με 63-69 (και ισοφάρισαν οι αντίπαλοι τους  την διαφορά με την οποία είχε ηττηθεί στον πρώτο γύρο με  67-61),στο κλειστό του Παπάγου από την τοπική ομάδα, στην 19η στροφή της Γ’ Εθνικής.

Οι άνθρωποι της ομάδας του Εργοτέλη πάντως θεωρούν ότι η διαιτησία στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα που η ομάδα τους ομάδα μείωσε στο καλάθι, με τις αποφάσεις τους  προστάτευσαν τους γηπεδούχους, χωρίς να μπορέσουν να διεκδικήσουν την νίκη.

Αναφορικά με το παιχνίδι, οι παίκτες του Γ.Μακράκη, συγκεντρωμένοι στην αρχή είχαν το προβάδισμα στο σκορ αλλά το καταστροφικό δεύτερο δεκάλεπτο τους έφερε πίσω.
Στην συνέχεια όμως ανέκτησαν τις δυνάμεις τους, ροκάνισαν την διαφορά και έφτασαν το τέλος την διαφορά στο καλάθι, χωρίς όμως τελικά να καταφέρουν να πάρουν την νίκη.

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ  69-63
Δεκάλεπτα: 22-19, 44-31 (ημίχ.), 59-48, 69-63.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Καλαμπάκος Ν.): Κονδύλης, Γραμματόπουλος 2, Καλογερόπουλος, Κατσαντώνης 5, Σοφρονάς 12 (1), Παναγιωταράκος 11, Αρσένης 13 (2), Γιαννιώτης 10, Μακρής 3, Υφαντής 8 (1), Ρεγκούζας 5.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης Γ.): Χαλκιαδάκης 4, Ξενάκης 16 (2), Γρύλλος 13 (4), Σκάνδαλος Χ. 4 (1), Καραλής 7 (1), Φλιάτης 2, Βαρνάβας 7, Σταθάκης 6, Κομψέλης, Τσαμπάς 4.