A2 | ΚΑΠ...άρωσε στο Λίντο την νίκη η Α. Παρασκευή (74-89).Φωτορεπορταζ).

Για 35' λεπτά περίπου, το Ηράκλειο ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό, κόντρα στην A.Παρασκευή  αλλά τελικά από την μια η αστοχία του και τα χαμένα ριμπάουντ από την άλλη, ανάγκασαν στο σύνολο του B.Ράλλη να γνωρίσει την 2η συνεχόμενη ήττα του με 74-89 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

H ΚΑΠ διατηρούσε το προβάδισμα στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ενώ είχε υπομονή στην επίθεση, που της έδωσε το πλεονέκτημα να τελειώνει θετικά τις φάσεις.

Παράλληλα είχε ιδιαίτερη ευστοχία για εκτός έδρας παιχνίδι, με  αποκορύφωμα την ευστοχία του Ν.Σίννη, έξω από την γραμμή των 6.75 με 3 στα 3 τρίποντα. Είναι χαρακτηριστικό πως σε όλο το πρωτάθλημα ο συγκεκριμένος παίκτης είχε μόλις 1 !!! εύστοχο τρίποντο

Από την άλλη το Ηράκλειο απάντησε στο τελευταίο δεκάλεπτο  παίζοντας ζώνη "3-2" που εγκλώβισε τους φιλοξενούμενους και στο 34΄μείωσαν σε 63-67.

Στην προσπάθειά τους όμως οι γηπεδούχοι να παίξουν παγίδες, έδωσε το δικαίωμα στην  Α.Παρασκευή που είχε καθαρό μυαλό  να αντιδράσει σωστά και με σωστές επιθετικές επιλογές σημείωσε μια σπουδαία για αυτήν νίκη.

Ηράκλειο-ΚΑΠ  74-89
Δεκάλεπτα:   18-23, 33-39, 53-61, 74-89
Διαιτητές: Μπήτης-Πουρσανίδης Κ-Θεοδώρου
Ηράκλειο (Ράλλης): Αρναουτάκης Μ. , Κωτούλας 9 (1), Στεφανάκης7 (1) , Πέλκιτς 5 (1), Σακελλαράκης 9 (1), Αρναουτάκης Γ. 10, Αγαπιάδης 6, Σοχωράκης, Ντιαλλό 6,  Γκοντόπουλος  20 (3/13 τρ., 7 ασ., 5 κλ.).
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Κουρής 6,  Καρτέρης, Σβερκούνος 6 ( 6ασ.), Σίννης  13 (3), Τσιάκας  10 (2) Ζερβός, Μαναβόπουλος 10, Μάτος 8 (1), Βαρδαβάς 20 (11 ρ.), Ψυλέας 16 (4 ασ., 3κλ.).