Γυναίκες | Η κούπα ταξιδεύει στα Χανιά !!!Δεύτερη νίκη του ΟΑΧ επί του Ηροδότου.

Ένα παιχνίδι από τον τίτλο χωρίζει τις παίκτριες του Λ.Θεοδωράκη, που νίκησαν στο κλ.Χανίων τον Ηρόδοτο με 56-49...

Ξεκινώντας εντυπωσιακά οι παίκτριες του ΟΑΧ, προηγήθηκαν με 25-07 το δεκάλεπτο χωρίς να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα από την Αλικαρνασσό.
Στο 2ο δεκάλεπτο οι παίκτριες της Δ.Σταυρακάκης, αντέδρασαν χωρίς όμως να απειλήσουν ουσιαστικά την αντίπαλό τους και το ημίχρονο έκλεισε με τις Χανιώτισσες στο 38-17 !!
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες μπήκαν αποφασισμένες να αλλάξουν την εικόνα προσπάθησαν  και μείωσαν στο τρίτο 47-28.
Στο τελευταίο μείωσαν ακόμα πιο πολύ και με ένα επί μέρους σκορ 21-09, τελείωσε το παιχνίδι στο 56-49.
Τώρα καθοριστικό είναι το τρίτο παιχνίδι που διεξάγεται στην Αλικαρνασσό μετά το Πάσχα (21 Απριλίου), αφού με  νίκη του ΟΑΧ η κούπα θα πάει στα Χανιά.

Ο.Α.ΧΑΝΙΩΝ- ΗΡΟΔΟΤΟΣ   56-49
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:(25-7), (13-10), (9-11), (9-21)

Ο.Α.ΧΑΝΙΩΝ (ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ Λ.) : ΦΟΥΡΑΚΗ 4 , ΠΑΠΑΔΑΚΗ Α. , ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗ , ΚΑΣΣΩΜΕΝΟΥ , ΖΥΦΗ, ΛΑΜΠΙΘΙΑΝΑΚΗ 13 (1),  ΚΩΤΣΟΥ 5, ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΚΗ 2, ΓΑΛΗΤΣΙΑΝΟΥ 19 (2), ΤΖΟΥΓΚΡΑΚΗ, ΒΑΡΥΠΑΤΑΚΗ 13, ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΛΑΚΗ
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ) : ΓΙΑΛΙΤΑΚΗ 15(1), ΝΙΣΤΑΖΑΚΗ 12 (1), ΦΑΡΜΑΚΗ, ΚΟΙΛΑΔΗ, ΔΑΚΑΝΑΛΗ, ΒΛΑΧΑΚΗ 6 , ΠΑΠΑΙΩΣΗΦ 8 , ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ , ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗ 8 , ΔΕΔΕΛΕΤΑΚΗ , ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗ