17ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου | Ολοκληρώθηκε η α΄φάση.


Τέλος αυλαίας για την πρώτη φάση του 17ου εργασιακού πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρεθύμνου . Το Σαββατοκύριακο 10-11 Μαρτίου 2012 πραγματοποιήθηκε η τελευταία αγωνιστική του Α & B’ ομίλου. Αναλυτικά:...


Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ- BEST MAGAZINE 67-54
Δεκάλεπτα: 12-10, 20-31, 46-41, 67-54
Διαιτητές:  Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος.  
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Φοβάκη.): Νισοτάκης  8(2), Κιαγίας 11(1), Ζολώτας 14, Ραπτάκης 6, Κουκουμπεδάκης 6, Φοβάκη , Γιαλητσιάνου 19(4), Στεφανάκης, Παπαδομιχελάκης, Κλειδής 3..
BEST MAGAZINE ( Κουνδουράκης  ): Σταγκουράκης 10, Ανδριώτης 7, Σπιθουράκης 25 (4), Κιουρτσιδάκης 1, Σαλβαράκης, Κουνδουράκης 11.  

HAAGEN DAZS - GARDEN ART 77-23
Δεκάλεπτα: 12-10, 20-31, 46-41, 67-54
Διαιτητές:  Θεοδωρουλάκης, Νοβάκος.   
HAAGEN DAZS (Ξενίδης):Σπανόπουλος, Ξενίδης 10(2),Βενιαδάκης 1, Καλαϊτζάκης 32(3), Πολιτάκης 18(3), Γκογκίτσας 8(2), Πηγουνάκης 2, Σπανόπουλος 6.
GARDEN ART(Δημητριάδης): Δημητριάδης 5(1), Μαράκης 2 , Βουτσαδάκης  8,  Ζαχαρόπουλος 2, Φραγκιαδάκης 6, Γαλεράκης. 

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ - ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 71-48
Δεκάλεπτα: 15-18, 34-22, 53-30, 71-48
Διαιτητές:  Νοβάκος, Λαδάκης.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Χατζημαρκάκης 2, Βιδιαδάκης, Τρανταλίδης 2, Παπαδογιαννάκης 1, Μάνεσης 2, Βότζης 5, Μαμαλάκης, Χαιρέτης 10,Κοραχάης, Μελισσουργάκης 2, Ροδινός 14, Τζενεβράκης 33. 
ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Φοβάκης): Καπετανάκης 13 (1), Περπιράκης 16, Φοβάκης 2, Γιακουμάκης Ι. 9, Μπαζιώτης 6, Γιακουμάκης Α. 2,

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ  69-73
Δεκάλεπτα: 21-27, 31-43, 50-57, 69-73
Διαιτητές: Νοβάκος, Λαδάκης
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Φραγκιδάκης 13, Φρατζεσκάκης, Καββαδίας 6, Γιαννάκης, Καρακεσίσογλου, Δαββέτας 9, Γαρεφαλάκης 4, Λαγός 25 (7), Γεωργίου 4, Κόης 8.
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (Καλοκύρης): Βιολάκης 7, Δαμανάκης Κ. 15 (3), Κυριακάκης, Κιτανόβσκι 16 (4), Καλοκύρης 1, Παρθενιώτης 12, Ξανθόπουλος 2, Φραγκιουδάκης, Παπαμιχελάκης, Πατέντας, Κωνσταντινίδης, Κανλής 20.

ΙΑΤΡΟΙ - METROPOLIS 62-53
Δεκάλεπτα: 11-8, 31-25, 49-36, 62-53
Διαιτητές: Νοβάκος, Θεοδωρουλάκης
ΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Λαδάκης 15 (3), Μελεσσανάκης 4, Σιβαρόπουλος 4, Παρασκάκης 13, Λίτινας 8 (1), Βολακάκης 18.
METROPOLIS (Μακριδάκης): Μακριδάκης 7, Πίτερης 15 (4), Jovanovic 24 (1), Τζαγκαράκης 3 (1), Βότσογλου 4.



ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ - ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 75-49
Δεκάλεπτα: 16-8, 35-18, 55-29, 75-49
Διαιτητές: Νοβάκος, Θεοδωρουλάκης
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (Πλεμμένος): Kουγιουμουτζής 7, Παλαφούτης Ι. 8 (2), Κατσαντώνης 20, Βασιλάκης 7 (1), Καθαράκης, Λαμπαρδάκης 25 (2), Παλαφούτης Ε. 8.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Κιοσσές 17, Καλυβιανάκη 5, Πρίτσκας 5 (1), Παλτατσίδης 9 (3), Νικολιδάκης 5 (1), Κυριακίδης 6, Ξαφόπουλος, Δαμιανός, Τασιούλης, Βασιλόπουλος, Θεοδωράκης 2, Χουρδάκης.

ΕΜΠΟΡΟΙ - ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 57-58
Δεκάλεπτα: 11-11, 30-23, 41-43, 57-58
Διαιτητές: Θεοδωρουλάκης, Λαδάκης
EΜΠΟΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Αγγελάκης 18, Βουγιουκαλάκης Μ. 9, Σιβαρόπουλος 4, Δούβρος 7, Τσίχλης 4, Καλογεράκης 1, Μουλίτσας 14 (2).
ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Παπαδάκης Χ-Κανακάκης): Βασιλάκης Γ., Τζανακάκης, Ηλιάκης, Κανακάκης 10, Παπαδάκης Χ. 10 (2), Καλογεράκης 8, Μαυρομιχελάκης 3 (1), Θεοδοσουλάκης, Παπαδογιαννάκης, Καραζούπης 17 (3), Βασιλάκης Ζ., Ιερωνυμάκης 10.

ΜΗΔΕΝΙΣΜΟΙ
CRETA FARMS - ΑΣΦΑΛΩΣ  20-0(AA)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ Ι. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 20-0(AA)

ΣΚΟΡΕΡ
A/A
Όμιλος
Όνομα
Ομάδα
Πόντοι
1
Α
Κανλής
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
223
2
Α
Λαγός 
ΦΟΙΤΗΤΕΣ
199
3
Β
Παπαδάκης
ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
193
4
Α
Αγγελάκης
ΕΜΠΟΡΟΙ
178
5
Β
Καλαϊτζάκης
HAAGEN DAZS
158
6
Α
Λαμπαρδάκης 
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ
154
7
Β
Αλυγιζάκης
ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
138
8
Α
Σταθόπουλος
ΙΑΤΡΟΙ
135
9
Α
Λαδάκης
ΙΑΤΡΟΙ
128
10
Α
Καραζούπης
ΔΗΜΟΣ ΑΓ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
124

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
A/A
Όμιλος
Όνομα
Ομάδα
Τρίποντα
1
Α
Δαμανάκης 
ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
31
2
Α
Λαγός 
ΦΟΙΤΗΤΕΣ
25
3
Β
Σαββοργιανάκης Μ. 
ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛ.
21
4
Α
Καραζούπης
ΔΗΜΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛ.
18
5
Β
Καλαϊτζάκης
HAAGEN DAZS
17
6
Α
Μουλίτσας
ΕΜΠΟΡΟΙ
16
7
Α
Καπετανάκης
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛ.
16
8
Β
Παπαδάκης
ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛ.
15
9
Β
Πετρακάκης
ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛ.
15
10
Β
Γαλητσιάνου
Α.Δ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
13

Μέσος Όρος  Επιθέσεων-Άμυνας Ομάδων
Ομάδα
Μ.Ο. Επίθεσης
Πραγματικών παιχνιδιών
Μ.Ο. Άμυνας
Πραγματικών παιχνιδιών
Εκπαιδευτικοί - Ιδ. Υπάλληλοι
80,38
48,75
Επιχειρηματίες
75,71
53,57
Υπουργείο Εσωτερικών
75,00
59,56
Haagen Dazs
73,25
42,38
Κατασκευαστές
69,75
46,50
Φοιτητές
64,88
54,00
Ιατροί
62,75
66,00
Ιδιωτικοί Υπάλληλοι
62,57
72,71
Έμποροι
61,44
65,22
Ελεύθεροι
Επαγγελματίες
58,78
52,22
Πρωτοβάθμια
58,13
57,25
Δήμος Αγίου Βασιλείου
56,00
57,78
BEST MAGAZINE
54,29
66,86
Πανεπιστήμιο
54,00
57,75
Πτυχιούχοι Φυσικής Αγωγής
45,50
47,00
CretaFarms
44,86
54,43
Metropolis
44,29
74,43
Α.Δ Ρεθύμνου
39,29
59,14
GARDEN ART
32,25
61,75
Ασφαλώς
29,00
82,00

Στη επόμενη φάση περνάνε οι 8 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο παίζοντας χιαστί.
Το πρόγραμμα αγώνων για την κατάταξη 1-16 στην τελική φάση:

Σαββάτο 17/3/2012
18:30   Ιατροί - Εκπαιδευτικο/Ιδ.Υπάλληλοι
20:00   Υπουργείο Εσωτερικών - BEST MAGAZINE

Κυριακή 18/3/2012
11:00   Έμποροι - Haagen Dazs
12:30   Φοιτητές - Α.Δ Ρεθύμνου
14:15   Επιχειρηματίες - GARDEN ART
16:00   Πανεπιστήμιο - Ελεύθεροι Επαγγελματίες
17:45   Δήμος Αγίου Βασιλείου - CretaFarms

Δευτέρα 19/3/2012
19:00   Πρωτοβάθμια - Κατασκευαστές

Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες που αγωνίζονται πάντα μέσα σε αθλητικά πλαίσια ανεβάζοντας κάθε χρόνο το επίπεδο τόσο σε αγωνιστικό όσο και σε πολιτισμικό. 

Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.