Που θα πάτε το Σαββατοκύριακο.

Το ενδιαφέρον των φιλάθλων της Κρήτης συγκεντρώνεται.....παραλιακά στο Λίντο.Σε αγωνιστικό γεγονός κυριαρχεί το ντέρμπι της Γ΄Εθνικής , ανάμεσα σε Εργοτέλη και Ηράκλειο, ενώ υπάρχει και εξωαγωνιστικό γεγονός, αλλά εξ ίσου σημαντικό, η άφιξη (μετά από πρόσκληση της ΕΚΑΣΚ) του προέδρου της ΕΟΚ κ.κ Γ.Βασιλακόπουλου.
Το τριήμερο αυτό οι φίλαθλοι της Κρήτης έχουν συγκεντρώσει τα βλέμματα σε δυο γεγονότα.
Στην Γ΄Εθνική έχουμε το ντέρμπι ανάμεσα σε Εργοτέλη και Ηράκλειο, σε ένα παιχνίδι που είναι ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα.Οι τυπικά γηπεδούχοι,έχοντας προβλήματα...ίωσης όλη την εβδομάδα, θα προσπαθήσουν να πάρουν την νίκη, κι όχι μόνο τις εντυπώσεις,  όπως συνέβη στον α΄γύρο.Η...παρέα του Χαρίση από την άλλη,(χωρίς τον Στεφανάκη), εκτός από την νίκη γοήτρου, θέλει και την ουσία που δεν είναι άλλο από την διατήρηση στην κορυφή.
-Εξωαγωνιστικά, το γεγονός της εβδομάδας, είναι η άφιξη του προέδρου της ΕΟΚ, κ.κ Γ.Βασιλακόπουλο, μαζί με τον Γ.Γ κ.Τάκη Τσαγκρώνη.Αναμφισβήτητα, πρόκειται για μεγάλη επιτυχία του νέου Δ.Σ. της ΕΚΑΣΚ, καθώς ο κ.Βασιλακόπουλος"κατεβαίνει' στην Κρήτη μετά από 12 χρόνια !!!.Είχε βέβαια έρθει και το 2004 ,αλλά για τους Ολυμπιακούς αγώνες,μαζί με την Γιάννα Δασκαλάκη.Η ΕΚΑΣΚ δεν πρόκειται να κάνει υποδοχή....Γιάννη Φουκάκη, αλλά θα τιμήσει το πρόεδρο, που θα μιλήσει στο κλειστό ΔΑΠΚΗ στις Πατέλλες, όπου αναμένεται πλήθος κόσμου ,επώνυμων και μη, αθλητικών και όχι μόνο.Αξίζει να ....δει  ο κόσμος τον κορυφαίο αθλητικό παράγοντα της τελευταίας εικοσαετίας.
-Επιστροφή στην δράση με το Ρέθυμνο Aegean, να έχει δύσκολη αποστολή στο Άργος  με την ΑΕΚ.Οι γηπεδούχοι που...μπήκαν από το παράθυρο στην Α2, έχουν ανεβάσει την απόδοσή τους τελευταία, αλλά ο Σ.Κουφός και η παρέα του δεν έχουν άλλο σκοπό εκτός την νίκη που θα τους διατηρήσει σε θέσεις ανόδου.
-Δύσκολη αποστολή και τον ΟΦΗ, που ταξιδεύει στην Καλαμαριά στην πρεμιέρα του β΄γύρου.Ο Β.Βλάχος σε δηλώσεις του στο "Κρητικό μπάσκετ" χαρακτήρισε το παιχνίδι "επικίνδυνο" τονίζοντας ότι "θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια για να φύγουμε νικητές", χαρακτηρίζοντας σημαντικό την "συγκέντρωση σε όλη την διάρκεια του αγώνα".
-Για το θαύμα (πρωτη νίκη) θα πάει η γυναικεία ομάδα του Αρκαδίου στην Α2 κόντρα στην ΑΣ Νίκη Λευκάδας.
-Στα "εγχώρια", έχομε την έναρξη της β΄φάσης στους Άνδρες ΕΚΑΣΚ , με τα βλέμματά να στρέφονται στο παιχνίδι Ανδρογέα-Δειλινού.
-Στους Έφηβους την παράσταση κλέβει το εξ αναβολής Ηρόδοτος-Ιεράπετρα, καθώς ο ηττημένος  πάει... πλατεία και ο νικητής  final four.
-Στο πρωτάθλημα των παίδων ολοκληρώνεται η πρώτη φάση, με την διεξαγωγή της τελευταίας αγωνιστικής.Εδώ να τονίσουμε τον τρίτο μηδενισμό του Χερονάσσιου που δεν κατεβαίνει στο Αρκαλοχώρι.Επίσης κι ο Ανδρογέας δεν ταξιδεύει στα Χανιά και μηδενίζεται.
-Πλήρη δραστηριότητα έχομε και στα γυναικεία (Γυναικών-Νεανίδων-Κορασίδων-Παγκορασίδων) πρωταθλήματα.Τον πρώτο λόγο εδώ έχουν οι ομάδες του Αρκαδίου και του Ηράκλειο.
-Τέλος υπάρχει και το τουρνουά "Φιλία" , για μικρές ηλικίες που διοργανώνει ο (πάντα πρωτοπόρος) Ηρόδοτος στην Αλικαρνασσό με συμμετοχή 4 ομάδων (τρεις του Ηροδότου).
Αναλυτικά το πρόγραμμα με διαιτητές-γραμματεία.

Α2 Ανδρών-15η αγωνιστική-Σάββατο 19  Φεβρουαρίου

Αργους 17.00 ΑΕΚ Αργους – ΑΓΟ Ρεθύμνου 
Διαιτητές :Ψαριανός, Λαζαρίδης (Β), Καραβίτης (Γιαλικάρης)

Β’ Εθνική Ανδρών -πρεμιέρα β΄γύρου-Κυριακή 20 Φεβρουαρίου.

Καλαμαριάς 14.00 ΜΓΣ Απόλλων Καλ. – ΟΦ Ηρακλείου 
Διαιτητές :Τζαφλέρης, Βογιατζής (Μηνοβγιούδης)



Γ’ Εθνική Κυριακή 20 Φεβρουαρίου-2ος Ομιλος Νότου

Λίντο 17.00 ΓΣ Εργοτέλης – Ηράκλειο ΟΑΑ 
Διαιτητές : Παπαγιαννόπουλος Λ., Ιατρού (Γιαννακουδάκης)
Γραμματεία : Λάνη - Σμυρνάκης - Βλάσσης

Α2 Γυναικών Κυριακή 20 Φεβρουαρίου-Όμιλος Νότου

Ρεθύμνου 11.15 ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου – ΑΣ Νίκη Λευκάδας
Διαιτητές : Βαλούρδος, Σαγρέδου (Τζωρτζάκης)
Γραμματεία : Πλουμίδου Βρ. - Σπανουδάκη - Κοκκινάκης


Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης - Β' Φάση-1η αγωνιστική: Σάββατο 19/02/2011

17.30 Κλειστό Αλικαρνασσού Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΧΑΝΔΑΚΑΣ
Διαιτητές : ... Μακρής - Βάζος
Γραμαμτεία : ... Σμυρνάκης - Κοκαράκη - Λάνη
19.00 Κλειστό Μελλεσών        ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ. - ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ Α.Ο.Χ.
Διαιτητές : ... Χαλαμπαλάκης - Καρανικόλα Ελ.
Γραμαμτεία : ... Καπετάνιου - Μαραγκάκη - Γιακουμάκη
17.00 Κλειστό Μελλεσών        ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ Γ.Α.Σ. - Α.Ο.ΔΕΙΛΙΝΟ
Διαιτητές : ... Βαλούρδος - Μπανασάκης
Γραμαμτεία : ... Καπετάνιου - Μαραγκάκη - Γιακουμάκη
18.00 Κλειστό Σητείας            ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Α.Ο.ΚΥΔΩΝ
Διαιτητές : ... Μαρνελάκης - Κατσαπρακάκης
Γραμαμτεία : ... Βλάσσης - Αποστολάκη - Σολυδάκης
18.00 Κλειστό Αρκαλοχωρίου  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α.Σ.Α. - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Διαιτητές : ... Γαλανόπουλος - Χατζημάρκος
Γραμαμτεία : ... Μαράκη - Αντωνάκη - Πασχαλίδη
19.00 Κλειστό Ιεράπετρας       Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΜΕΣΣΑΡΑ Γ.Α.Σ.
Διαιτητές : ... Σμυρνάκης - Αλεξανδρής
Γραμαμτεία : ... Βασιλάκη - Χατζάκη - Σωμαράκη

Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης -(εξ αναβολής)-Κυριακή 20/02/2011

14.00 Κλειστό Αλικαρνασσού   Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ - Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Διαιτητές : ... Μαχαιριανάκης - Σμυρνάκης
Γραμαμτεία : ... Αντωνάκη - Γιακουμάκη - Κοκαράκη
13.00 Κλειστό Κλαδισού           Α.Ο.ΚΥΔΩΝ - Α.Ο.ΔΕΙΛΙΝΟ
Διαιτητές : ... Κατραχούρας - Σταυρουλάκης
Γραμαμτεία : ... Πλουμίδης Νικ. - Πλουμίδου Χαρ. - Κώτσου Ελπ.


Πρωτάθλημα Παίδων Κρήτης-2ος γύρος-7η αγωνιστική-Σάββατο 19/02/2011


Α' κατηγορία
14.30 Κλειστό Λίντο                ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. - Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Διαιτητές : ... Μαλαμάς - Πετρόπουλος
Γραμαμτεία : ... Ανδρουλάκης - Γαστεράτος - Παπαδάκη
14.00 Κλειστό Β.Α.Κ.               Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
Διαιτητές : ... Μπανασάκης - Καρανικόλα Ελ.
Γραμαμτεία : ... Κλάδου - Γιακουμάκη - Καπετάνιου
12.30 Κλειστό Λίντο                Α.Ο.ΔΕΙΛΙΝΟ - ΑΓΟΡ
Διαιτητές : ... Παλιατσός - Γερμανής
Γραμαμτεία : ... Ανδρουλάκης - Γαστεράτος - Παπαδάκη

                                               Α.Ο.ΚΥΔΩΝ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ Γ.Α.Σ.  20-0


Β' κατηγορία
17.00 Κλειστό Ακρωτηρίου      Α.Ο.ΑΚΡΩΤΗΡΙ - Α.Ο.ΓΙΟΥΧΤΑΣ
Διαιτητές : ... Κώτσου - Μακρόγιαννης
Γραμαμτεία : ... Κοκκινάκης - Κώτσου Ελπ.
15.30 Κλειστό Αλικαρνασσού  ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ. - Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ
Διαιτητές : ... Πετρόπουλος - φλωρίδης
Γραμαμτεία : ... Σμυρνάκης - Κοκαράκη - Λάνη
16.00 Κλειστό Σητείας             ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Α.Ο.Α.Ν.
Διαιτητές : ... Μαρνελάκης - Κατσαπρακάκης
Γραμαμτεία : ... Βλάσσης - Αποστολάκη - Σολυδάκης
                                       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α.Σ.Α. - ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ Α.Ο.Χ.  20-0

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α' Κρήτης-2ος γύρος-5η αγωνιστική-Κυριακή 20/02/2011


1ος όμιλος
15.30 Κλειστό Ακρωτηρίου      Α.Ο.ΑΚΡΩΤΗΡΙ - Α.Ο.ΚΥΔΩΝ αλλαγή ώρας
Διαιτητές : ... Κατραχούρας - Σταυρουλάκης
Γραμαμτεία : ... Πλουμίδης Νικ. - Πλουμίδου Χαρ.
                                                ΑΓΟΡ - Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ αναβολη
                                                Α.Ο.ΓΙΟΥΧΤΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α.2     0-20
2ος όμιλος
12.00 Κλειστό Αρκαλοχωρίου  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α.Σ.Α. - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ.
Διαιτητές : ... Πετρόπουλος - Γερμανής
Γραμαμτεία : ... Βλάσσης - Σμυρνάκης
11.00 Κλειστό Λίντο                 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. - Α.Ο.ΔΕΙΛΙΝΟ
Διαιτητές : ... Γαλανόπουλος - Φλωρίδης
Γραμαμτεία : ... Μαραγκάκη - Καπετάνιου
10.30 Κλειστό Β.Α.Κ.                Ο.Φ.Η. - ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α.1
Διαιτητές : ... Αλεξανδρής - Κατσαπρακάκης
Γραμαμτεία : ... Αποστολάκη - Γαστεράτος
3ος όμιλος
16.00 Κλειστό Ιεράπετρας      Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 1 - ΜΕΣΣΑΡΑ Γ.Α.Σ. αναβολη (νέος ορισμός Κυριακή 27/02 Ώρα 14.00)
17.30 Κλειστό Ιεράπετρας      Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 2 - Α.Ο.Α.Ν. αναβοληέος ορισμός Κυριακή 27/02 Ώρα 12.30)
                                              ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Α.Σ.Η. ΟΑΣΗ  20-0

Πρωτάθλημα Γυναικών Κρήτης-2ος γύρος-1η αγωνιστική-Σάββατο 19/02 

17.00 Κλειστό Ιεράπετρας       Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ
Διαιτητές : ... Σμυρνάκης - Αλεξανδρής
Γραμαμτεία : ... Βασιλάκη - Χατζάκη - Σωμαράκη
Κυριακή  20/02 11.00 Κλειστό Κλαδισού          Ο.Α.Χ. - ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. αναβολη
Κυριακή  20/02 14.00 Κλειστό Λίντο                ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. - Α.Ο.ΚΙΣΣΑΜΟΥ
Διαιτητές : ... Βάζος - Παπουτσάκης
Γραμαμτεία : ...Παπαδάκη - Γαστεράτος - Ανδρουλάκης


Πρωτάθλημα Νεανίδων Κρήτης-2ος γύρος-2η αγωνιστική

Σάββατο 19/02 14.00 Κλειστό Ρεθύμνου        ΑΡΚΑΔΙ Ο.Κ.Α. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. αναβολη
Κυριακή  27/02 14.00 Κλειστό Αλικαρνασσού Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ-Ο.Α.Χ.

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α' Κρήτης-2ος γύρος-5η αγωνιστική

1ος Όμιλος
Σάββατο 19/02 14.00 Κλειστό Ρεθύμνου        ΑΡΚΑΔΙ Ο.Κ.Α. - Α.Ο.ΚΙΣΣΑΜΟΥ αλλαγή ώρας
Διαιτητές : ... Καθαράκης - Καρανικόλα Αλ.
Γραμαμτεία : ... Χατζηαδάμου - Καλυβιανάκη
Σάββατο 19/02 15 .30 Κλειστό Ακρωτηρίου   Α.Ο.ΑΚΡΩΤΗΡΙ - Ο.Α.Χ. 1
Διαιτητές : ... Λέμης - Μάρος
Γραμαμτεία : ... Κοκκινάκης - Κώτσου Ελπ.
Ρεπό: Ο.Α.Χ.2
2ος Όμιλος
Κυριακή 20/02 12.30 Κλειστό Λίντο                   ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. - Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Διαιτητές : ... Γαλανόπουλος - Παπουτσάκης
Γραμαμτεία : ... Μαραγκάκη - Καπετάνιου
Κυριακή 20/02 16.00 Κλειστό Αλικαρνασσού     Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ-Α.Ο.Α.Ν.
Διαιτητές : ... Σμυρνάκης - Φλωρίδης
Γραμαμτεία : .., Αντωνάκη - Γιακουμάκη
Ρεπό: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.  



Τουρνουά Ακαδημιών "Φιλία"-1η Αγωνιστική-ΚΥΡΙΑΚΗ   20/2/2011
     
 9:30 ΗΡΟΔΟΤΟΣ1-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
10:30 ΗΡΟΔΟΤΟΣ2-ΟΦΗ
11:30 ΗΡΟΔΟΤΟΣ3-ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.