Που θα πάτε το Σαββατοκύριακο.

Σε κρίσιμη καμπή, εισέρχονται τα περισσότερα πρωταθλήματα που συμμετέχουν Κρητικές ομάδες, ενώ το ίδιο συμβαίνει και σε τοπικό επίπεδο.
Αναμφισβήτητα το παιχνίδι που κλέβει την παράσταση, είναι αυτό του ΑΓΟΡ με τον ΚΑΟΔ.
Το συγκεκριμένο παιχνίδι, συγκεντρώνει όλα τα βλέμματα, των Κρητικών φιλάθλων,καθώς οι φιλοξενούμενοι,  είναι οι πρωτοπόροι της Α2,ενώ το Ρέθυμνο με νίκη θα συμπεριληφθεί στα μεγάλα φαβορί για τον τίτλο.Κι όπως δήλωσε σε σαιτ ο  αρχηγός του ΑΓΟΡ Γιώργος Κούμουλος, «το ντέρμπι θα κριθεί στις λεπτομέρειες», τονίζοντας ότι «γουστάρουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί».
Το παιχνίδι θα παρακολουθήσει (σύμφωνα με πληροφορίες μας) και ο γ.γ της ΕΟΚ κος Τ.Τσαγκρώνης.
-Στο ΒΑΚ ο ΟΦΗ "σε παιχνίδι παγίδα" σύμφωνα με τον Μ.Σκαμνάκη,θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Αίαντα Εύοσμου και το σύνθημα είναι μόνο νίκη, ώστε να κατατεθούν οι τόκοι από το ντέρμπι με την Κηφισιά.
-Για την Γ΄Εθνική το Ηράκλειο αντιμετωπίζει την Λειβαδιά.Μοναδικός στόχος είναι να...πέσει το φλουρί της νίκης ,από την κοπή της πίτας που θα πραγματοποιήσουν το μεσημέρι, παρουσία του υψηλού καλεσμένου τους κ.κ.Τ.Τσαγκρώνη.
--Ο Εργοτέλης, μαθημένος στα δύσκολα, αντιμετωπίζει τον Ίκαρο Ικαρίας, με κυριότερο αντίπαλο την κόπωση από το ταξίδι.
-Στην Α2 γυναικών,το Αρκάδι αντιμετωπίζει το Παγκράτι εκτός, με σκοπό να σπάσει το ρόδι και να σημειώσει την πρώτη του νίκη.
-Τα πρωταθλήματα ανδρών ΕΚΑΣΚ μπαίνουν σε κρίσιμη καμπή, καθώς οι πρωτοπόροι, έχουν παιχνίδια παγίδες και στους δυο ομίλους.
-Παράλληλα υπάρχει αγωνιστική κίνηση και στις γυναίκες, αλλά και στα υπόλοιπα πρωταθλήματα με κάποιες αλλαγές να γίνονται την τελευταία στιγμή λόγω της Κυριακάτικης προπόνησης της μικτής ομάδας της ΕΚΑΣΚ υπό το βλέμμα του Ομοσπονδιακού προπονητή της Εθνικής παίδων Μάνου Μανουσέλη.
-Το εξωαγωνιστικό γεγονός του Σαββατοκύριακου, είναι η κάθοδος του γ.γ της ΕΟΚ κου Τάκη Τσαγκρώνη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους ορισμούς διαιτητών γραμματείας..


Α2 Ανδρών (11η αγωνιστική)-Σάββατο 22/1/2011
ΔΚΓ Ρεθύμνου 16.30 ΑΓΟ Ρεθύμνου – ΚΑΟ Δράμας
Διαιτητές : Ψαριανός, Καλδίρης, Μπίκας, Μαγκανάς
Γραμματεία : Πετρόσογλου - Γιακουμάκη - Αποστολάκη - Σμυρνάκης

Β΄ Ανδρών (12η αγωνιστική)-Κυριακή 23/1/2011
Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦ Ηρακλείου – ΑΠΣ Αίας Ευόσμου
Διαιτητές : Αντερριώτης, Παπαθανασίου, Κουρκουνάκης
Γραμματεία : Βλάσσης - Βαρούχα - Μαραγκάκη

Γ΄ Ανδρών (12η αγωνιστική)-2ος Όμιλος Νότου
Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ – ΑΕ Λιβαδειάς
Ραχιώτης, Γκαμήλη, Τζωρτζάκης
Γραμματεία : Γαστεράτος - Ανδρουλάκης - Πολάκης
Αγ. Κήρυκου 20.00 ΠΑΣ Ίκαρος Ικαρίας – ΓΣ Εργοτέλης Κατωτικίδης, Μέλης

Α2 Γυναικών-Ομιλος Νότου.
Μετς Α΄ 11.00 Παγκράτι – Αρκάδι Ρεθ. Καλαμάρης, Μαριγλή, Παπαγιαννόπουλος

Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης-4η αγωνιστική - Β' γύρος-Σάββατο 22-1-2011
Α' όμιλος
Ανδρογέας - Κύδων , 6μμ , Μελέσσες
Διαιτητές : Μακρής - Σμυρνάκης
Γραμματεία : Βαρούχα , Κλάδου - Πολάκης
Ακ. Ρεθύμνου - Φιλαθλητικός , 6:30μμ , Ρέθυμνο
Διαιτητές : Κατσανεβάκης - Καθαράκης
Γραμματεία : Δαμανάκη - Χατζηαδάμου - Σπανουδάκη
Μεσσαρά - Ηρόδοτος , 6μμ , Μεσσαρά
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Αλεξανδρής
Γραμματεία : Γαστεράτος - Παντουβάκης - Χαλκιαδάκη
Β' όμιλος
Λιβυκός - Χάνδακας , 5μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Βαλούδος - Χριστινάκης
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη - Σωμαράκη
Ιεράπετρα - Αναγέννηση , 7μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Βαλούδος - Χριστινάκης
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη - Σωμαράκη
Δειλινό - Χερρονάσιος , 7μμ Λίντο
Διαιτητές : Παλιατσός - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Παπαδάκη - Αντωνάκη - Μαράκη
ρεπό Σητειακός.

Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης-4η αγωνιστική - Β' γύρος-Κυριακή 23-1-2011
Α' όμιλος
Ανδρογέας - ΑΓΟΡ , 12μ , Λίντο
Διαιτητές : Μαρνελάκης - Παπουτσάκης
Γραμματεία : Γιακουμάκη - Μαράκη - Βλάσσης
Κύδων - Δειλινό αναβολή
ρεπό Εργοτέλης

Β' όμιλος
Αναγέννηση - Ηρόδοτος , 11πμ , Αρκαλοχώρι
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης - Σμυρνάκης
Γραμματεία : Βαρούχα - Κλάδου - Αντωνάκη
Ηράκλειο - ΟΦΗ , 8μμ , ΒΑΚ
Διαιτητές : Επιτροπάκης - Χριστινάκης
Γραμματεία : Κλάδου - Αντωνάκη - Μαραγκάκη
Ιεράπετρα - ΑΟΑΝ αναβολή

Πρωτάθλημα Παίδων Κρήτης-3η αγωνιστική - Β' γύρος-Σάββατο 22-1-2011
Α' κατηγορία
ΑΓΟΡ - Ανδρογέας , 1μμ , Ρέθυμνο
Διαιτητές : Παπαϊωάννου - Καρανικόλα Ελ.
Γραμματεία : Δαμανάκη - Σμυρνάκης - Γιακουμάκη
Ηράκλειο - Κύδων , 4μμ , Μελέσσες
Διαιτητές : Μακρής - Σμυρνάκης
Γραμματεία : Βαρούχα - Κλάδου - Πολάκης
Δειλινό - ΟΦΗ , 3μμ , ΒΑΚ
Διαιτητές : Μαλαμάς - Γαλανόπουλος
Γραμματεία : Μαράκη - Παπαδάκη - Αντωνάκη
Εργοτέλης - Ιεράπετρα , 12μ , Λίντο αλλαγή ώρας
Διαιτητές : Γιακουμάκης - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Αποστολάκη - Αντωνάκη - Μαράκη
Β' κατηγορία
ΑΟΑΝ - Γιούχτας , 4:30μμ , Αγ. Νικόλαος
Διαιτητές : Σπηλιόπουλος - Φλωρίδης
Γραμματεία : Βλάσσης - Καπετάνιου
Αναγέννηση - Ακρωτήρι , 2:30μμ , Αρκαλοχώρι
Διαιτητές : Μπορμπαντωνάκης - Μεταξάκης
Γραμματεία : Γαστεράτος - Παντουβάκης - Κρητικάκη
Σητειακός - Φιλαθλητικός , 12:30μ , Σητεία
Διαιτητές : Σπηλιόπουλος - Γερμανής
Γραμματεία : Βλάσσης - Καπετάνιου - Σολυδάκης
Ηρόδοτος - Χερρονάσιος , 3:30μμ , Αλικαρνασσός αλλαγή ώρας
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Χατζημάρκος
Γραμματεία : Κοκαράκη - Φραγκάκη - Μαραγκάκη

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Κρήτης-1η αγωνιστική - Β' γύρος-Κυριακή 23-1-2011
Α' όμιλος
Ηράκλειο 2 - Ηρόδοτος , 8μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Φλωρίδης
Γραμματεία : Πολάκης - Ανδρουλάκης
Κύδων - ΑΓΟΡ  αναβολή
Γιούχτας - Ακρωτήρι  0-20
Β' όμιλος
Δειλινό - Φιλαθλητικός , 5μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Μπανασάκης - Αλεξανδρής
Γραμματεία : Καπετάνιου - Παπαδάκη
Ηράκλειο 1 - Αναγέννηση  , 6:30μμ , Αλικαρνασσός ... αλλαγή γηπέδου
Διαιτητές : Μπανασάκης - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Γιακουμάκη - Σμυρνάκης
Εργοτέλης - ΟΦΗ , 11πμ , ΒΑΚ
Διαιτητές : Σπηλιόπουλος - Γερμανής
Γραμματεία : Γαστεράτος - Πασχαλίδη
Γ' όμιλος
Oι αγώνες αναβάλλονται

Πρωτάθλημα Γυναικών Κρήτης-4η αγωνιστική - Α' γύρος-Κυριακή 23-1-2011
Εργοτέλης - ΟΑ Χανίων , 3μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Χατζημάρκος
Γραμματεία : Πασχαλίδη - Καπετάνιου - Παπαδάκη
Ηράκλειο - Ιεράπετρα  αναβολή
Κίσσαμος - Ηρόδοτος  αναβολή

Πρωτάθλημα Νεανίδων Κρήτης-εξ αναβολής-Σάββατο 22-1-2011
ΟΑ Χανίων - Ηρόδοτος , 6μμ , Κλαδισό
Διαιτητές : Λέμης - Σταυρουλάκης
Γραμματεία : Πλουμίδης Νικ. - Πλουμίδου Βρ. - Πλουμίδου Χαρ.

Πρωτάθλημα Κορασίδων Κρήτης-4η αγωνιστική - Β' γύρος-Σάββατο 22-1-2011
Ηράκλειο - ΑΟΑΝ 20-0
Εργοτέλης - Ιεράπετρα , 5:30μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Μπανασάκης - Χατζημάρκος
Γραμματεία : Κοκαράκη - Φραγκάκη - Μαραγκάκη
ρεπό Ηρόδοτος 

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Κρήτης-1η αγωνιστική - Β' γύρος-Κυριακή 23-1-2011
Α' όμιλος
ΟΑ Χανίων 1 - Αρκάδι , 12μ , κλ. Χανίων Σάββατο 22-1-11
Διαιτητές : Λέμης - Σταυρουλάκης
Γραμματεία : Χλιαουτάκη Ευγ. - Κώτσου Ελπ.
ΟΑ Χανίων 2 - Ακρωτήρι , 10πμ , κλ. Χανίων
Διαιτητές : Μάρος - Σταυρουλάκης
Γραμματεία : Χλιαουτάκη Ευγ. - Κώτσου Ελπ.
ρεπό Κίσσαμος
Β' όμιλος
ΑΟΑΝ - Ηράκλειο , 3μμ , Αγ. Νικόλαος Σάββατο 22-1-11 αλλαγή ημεράς και ώρας
Διαιτητές : Γερμανής - Φλωρίδης
Γραμματεία : Βλάσσης - Καπετάνιου
Εργοτέλης - Ηρόδοτος , 10:30πμ , Λίντο
Διαιτητές : Μαρνελάκης - Παπουτσάκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Αποστολάκη
ρεπό Ιεράπετρα



Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.