Που θα πάτε το Σαββατοκύριακο.

Τις ...υψηλές πτήσεις θέλουν να συνεχίσουν οι δυο τουλάχιστον εκπρόσωποι μας στα εθνικά πρωταθλήματα.Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Π.Βαρζακιάν.

-Το Ρέθυμνο Aegean, έχει δύσκολο έργο, αφού στις 16:00 στην Πάτρα θα αντιμετωπίσει( κεκλεισμένων των θυρών), τον τοπικό Απόλλωνα, για την 10η αγωνιστική της Α2.
Ο Στέργιος Κουφός ζητά από τους παίκτες του, καλή εμφάνιση που να συνοδευτεί με νίκη.Στο αγωνιστικό κομμάτι δε λείπουν τα προβλήματα καθώς ο Γκρούντμπεργκ υπέστη διάστρεμμα που  κάνει τη συ μετοχή του αμφίβολη.
-Ο ΟΦΗ θα πάρει ...ξεκούραστα το ροζ φύλλο αγώνα καθώς η αντίπαλός του Ολύμπια Λάρισας, έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.Έτσι ο Β.Βλάχος, άρπαξε την ευκαιρία και ξεκούρασε τους παίκτες του για ένα τριήμερο.
-Το Ηράκλειο αναχώρησε  την Παρασκευή το βράδυ για την Αθήνα, όπου την Κυριακή θα αντιμετωπίσει στις 5μ.μ. τον Αργοναύτη Τριγλίας.Την αποστολή θα ακολουθήσει και ο Βασίλης Αγαπητός παρόλο που δεν προπονήθηκε λόγω  θλάσης . Το σύνθημα για τους πάικτες του Μ.Δημητριάδη είναι η συγκέντρωση και η σοβαρότητα που θα επιφέρει την νίκη.
-Από την άλλη πλευρά ο Εργοτέλης μια ημέρα νωρίτερα το Σάββατο στις 17:00, θα αντιμετωπίσει τον αξιόμαχο Παπάδο Γέρας .Νίκη για το συγκρότημα του Ν.Μακράκη  θα σημάνει σπουδαία βαθμολογική ανάσα αλλά και τόνωση της ψυχολογίας.Σε ότι αφορά τους τραυματισμούς, οι Παπαδημητρίου (διάστρεμμα) και Γεωργοπαπαδάκο (ενοχλήσεις στο γόνατο) αν και έχουν προπονηθεί ελάχιστα αναμένεται να αγωνιστούν κανονικά.
-Στην Α2 Γυναικών ,μοναδικό ζητούμενο για το Αρκάδι είναι να "μαζέψει τα κομμάτια του" και να πραγματοποιήσει την ύστατη προσπάθεια.
-Στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ στον πρώτο όμιλο το ενδιαφέρον στρέφεται στα Χανιά και στην Αλικαρνασσό.Οι Χανιώτες θα επιδιώξουν να αναγκάσουν στη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα τον Φιλαθλητικό κάτι που θα επιδιώξει να εκμεταλλευτεί ο Ανδρογέας σε περίπτωση που νικήσει τον Ηρόδοτο στην Αλικαρνασσό
-Στο β΄όμιλο το παιχνίδι Χάνδακας-Ιεράπετρα, αναβάλετε,  και το ενδιαφέρον στρέφεται στην Χερσόνησσο και στο Αρκαλοχώρι.
Στους έφηβους το ενδιαφέρον στρέφεται στο παιχνίδι του ΑΓΟΡ με τον Εργοτέλη(ά όμιλος), ενώ στον β΄όμιλο ξεχωρίζουν τα παιχνίδια Ιεράπετρα-«Ηράκλειο» και Ηρόδοτος-ΟΦΗ.
Να σημειωθεί ότι σε όλα τα παιχνίδια της ΕΚΑΣκ, καθώς και στα εντός έδρας παιχνίδια των Εθνικών κατηγοριών, θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα διαιτητές και γραμματεία...

Α2 Ανδρών - Σάββατο 15-1-11

Περιβόλας (κθ) 16.00 Απόλλων Π.-ΑΓΟ Ρεθύμνου Θεονάς-Τζιμογιάννης-Σαλαβός (Γιοχαλής)

Γ Εθνική-2ος Όμιλος Νότου-Σάββατο 15 Ιανουαρίου
Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Παπάδος Γέρας Ζακεστίδης-Μαγγωνάκης (Γιαννακουδάκης)
Κυριακή 16 Ιανουαρίου
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Ηράκλειο ΟΑΑ Δημόπουλος-Καρακάσης (Μακρίδης)

Α2 Γυναικών - Κυριακή 16-1-11
Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι Ρ.-Τερψιθέα Τζαμάκου-Γιώτη (Νεονάκης)

Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης-3η Αγωνιστική - Β' γύρος Σάββατο 15-1-11 
Α' όμιλος 
Ηρόδοτος - Ανδρογέας , 7μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Μαρνελάκης - Μπανασάκης
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Αποστολάκη - Μαραγκάκη
Κύδων - Φιλαθλητικός , 8μμ , Κλαδισό
Διαιτητές : Βαλούρδος - Φλίγκος
Γραμματεία : Πλουμίδης Ν. - Πλουμίδου Βρ. - Κώτσου Ελπ.
Μεσσαρά - Ακ. Ρεθύμνου , 6μμ , Μοίρες Κυριακή 16-1-11
Διαιτητές : Γιακουμάκης - Σπηλιόπουλος
Γραμματεία : Καπετάνιου - Παπαδάκη - Βλάσσης
Β' όμιλος
Χερρονάσιος - Λιβυκός , 7μμ , Χερσόνησος
Διαιτητές : Βάζος - Κατσαπρακάκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Πετόσογλου
Αναγέννηση - Σητειακός , 8μμ , Αρκαλοχώρι
Διαιτητές : Γιακουμάκης - Μακρόγιαννης
Γραμματεία : Βλάσης - Βαρούχα - Γαστεράτος
Χάνδακας - Ιεράπετρα αναβολή.

Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης-3η Αγωνιστική - Β' γύρος Κυριακή 16-1-11 
Α' όμιλος 
Δειλινό - Ανδρογέας , 7μμ , Λίντο
Διαιτητές : Μαχαιριανάκης - Παπουτσάκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Μαράκη - Κοκαράκη
ΑΓΟΡ - Εργοτέλης , 2μμ , Ρέθυμνο
Διαιτητές : Κατσανεβάκης - Θεοδωράκης
Γραμματεία : Δαμανάκη - Χατζηαδάμου - Σπανουδάκη 
Β' όμιλος
ΑΟΑΝ - Αναγέννηση , 2μμ , Αγ. Νικόλαος
Διαιτητές : Μπανασάκης - Μεταξάκης 
Γραμματεία : Αντωνάκη - Παντουβάκης - Περόσγλου
Ηρόδοτος - ΟΦΗ , 6:30μμ , Αλικαρνασός
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Φλίγκος
Γραμματεία : Τζάρου - Φραγκάκη - Αποστολάκη
Ιεράπετρα - Ηράκλειο , 12:30μ ,Ιεράπετρα
Διαιτητές : Μαλαμάς - Κατσαπρακάκης
Γραμματεία : Χατζάκη - Σωμαράκη - Βασιλάκη

Πρωτάθλημα Παίδων Κρήτης-2η Αγωνιστική - Β' γύρος Σάββατο 15-1-11 
Α' κατηγορία
Ανδρογέας - Εργοτέλης , 12μ , Λίντο
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Χατζημάρκος
Γραμματεία : Παπαδάκη - Μαράκη - Καπετάνιου
Κύδων - ΑΓΟΡ , 6μμ , κλ. Χανίων
Διαιτητές : Παπαϊωάννου - Καρανικόλα Ελ.
Γραμματεία : Πλουμίδου Χαρ. - Κοκκινάκης - Πλουμίδου Βρ. 
ΟΦΗ - Ηράκλειο , 3μμ , ΒΑΚ
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης - Φλωρίδης
Γραμματεία : Αποστολάκη - Μαραγκάκη - Καπετάνιου
Ιεράπετρα - Δειλινό , 2:30μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Χατζάκη - Σωμαράκη - Βασιλάκη
Β' κατηγορία
Γιούχτας - Ηρόδοτος , 4μμ , Αρχάνες
Διαιτητές : Σπηλιόπουλος - Γερμανής
Γραμματεία : Βλάσσης - Βαρούχα - Κοκαράκη
Ακρωτήρι - ΑΟΑΝ , 2μμ , Ακρωτήρι
Διαιτητές : Καθαράκης - Σμυρνάκης
Γραμματεία : Κώτσου Ελπ. - Πλουμίδης Ν. - Κοκκινάκης
Φιλαθλητικός - Αναγέννηση , 2μμ , Λίντο
Διαιτητές : Επιτροπάκης - Σπινάκης
Γραμματεία : Παπαδάκη - Αντωνάκη - Πολάκης
Χερρονάσιος - Σητειακός , 5μμ , Χερσόνησος
Διαιτητές : Κατσαπρακάκης - Σγουράκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Πετρόσογλου

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α' Κρήτης-5η Αγωνιστική Κυριακή 16-1-11 
Α' όμιλος 
Ηρόδοτος - ΑΓΟΡ , 3μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Σγουράκης - Γερμανής
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Τζάρου
Κύδων - Ακρωτήρι , 2μμ , κλ. Χανίων
Διαιτητές : Σταυρουλάκης - Χριστινάκης
Γραμματεία : Κοκκινάκης - Κώτσου Ελπ.
Ηράκλειο 2 - Γιούχτας 20-0
Β' όμιλος
Φιλαθλητικός - Αναγέννηση , 5μμ , Λίντο
Διαιτητές : Παλιατσός - Παπουτσάκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Μαράκη
Δειλινό - Εργοτέλης , 2μμ ,Λίντο
Διαιτητές : Χατζημάρκος - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Γαστεράτος - Βαρούχα
Ηράκλειο 1 - ΟΦΗ , 3:30μμ , Λίντο
Διαιτητές : Χατζημάρκος - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Γαστεράτος - Βαρούχα
Γ' όμιλος
Μεσσαρά - Ιεράπετρα 1 , 4μμ , Μοίρες
Διαιτητές : Γιακουμάκης - Σπηλιόπουλος
Γραμματεία : Καπετάνιου - Παπαδάκη
ΟΑΣΗ - Σητειακός , 1:30μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Μακρής - Γερμανής
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Τζάρου
ΑΟΑΝ - Ιεράπετρα 2 , 12:30μ , Αγ. Νικόλαος
Διαιτητές : Μεταξάκης - Φλωρίδης
Γραμματεία : Αντωνάκη - Παντουβάκης

Πρωτάθλημα Νεανίδων Κρήτης-2η Αγωνιστική Κυριακή 16-1-11 
Εργοτέλης - Αρκάδι , 4:30μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Σγουράκης
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Φραγκάκη - Αποστολάκη
ΟΑ Χανίων - Ηρόδοτος αναβολή

Πρωτάθλημα Κορασίδων Κρήτης-3η Αγωνιστική - Β' γύρος Σάββατο 15-1-11 
Β' όμιλος
Ιεράπετρα - Ηράκλειο , 4:30μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Χατζάκη - Σωμαράκη - Βασιλάκη
ΑΟΑΝ - Ηρόδοτος , 12μ , Αγ. Νικόλαος
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Πετρόπουλος
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Παντουβάκης
ρεπό Εργοτέλης

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α' Κρήτης-5η Αγωνιστική Κυριακή 16-1-11 
Α' όμιλος 
Κίσσαμος - Αρκάδι , 2μμ , κλ. Ταυρωνίτη Σαββατο 15-1-11
Διαιτητές : Χριστινάκης - Πολάκη
Γραμματεία : Πλουμίδη Βρ. - Πλουμίδη Χαρ.
ΟΑ Χανίων 1 - Ακρωτήρι , 12:30μ , κλ. Χανίων 
Διαιτητές : Σταυρουλάκης - Χριστινάκης
Γραμματεία : Κοκκινάκης - Κώτσου Ελπ.
Β' όμιλος
Ιεράπετρα - Ηράκλειο , 10:45πμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Μαλαμάς - Κατσαπρακάκης
Γραμματεία : Χατζάκη - Σωμαράκη
ΑΟΑΝ - Ηρόδοτος , 11πμ , Αγ. Νικόλαος
Διαιτητές : Μπανασάκης - Φλωρίδης
Γραμματεία : Αντωνάκη - Παντουβάκης

Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.