Που θα πάτε το Σ|Κ.

Στις Εθνικές κατηγορίες, το Ρέθυμνο Aegean υποδέχεται το Παγκράτι, σε ένα παιχνίδι που "κρύβει παγίδες" για το συγκρότημα του Στέργιου Κουφού.

Οι γηπεδούχοι αναζητούν την νίκη που θα τους διατηρήσει στην κορυφή.
*Ο ΟΦΗ θα αγωνιστεί σε μια περιοχή που φέτος αποτελεί τον...κακό του δαίμονα, δηλαδή η Θεσσαλονίκη.Οι Κρητικοί θέλουν να συνεχίσουν το θετικό σερί που ξεκίνησε στο παιχνίδι με τον Διαγόρα, και να παραμείνουν ψηλά στην βαθμολογία.
*Στην κορυφή θέλει να παραμείνει και το συγκρότημα του πολύ επιτυχημένου Μ.Δημητριάδη το Ηράκλειο, που αντιμετωπίζει (ξανά στην έδρα του) την ομάδα του Ψυχικού.Μοναδική ανησυχία του νερού τεχνικού των "μπλε" η αγωνιστική απραξία των δυο εβδομάδων.
*Ο έτερος της κατηγορίας Εργοτέλης θα ταξιδεύσει ξανά, για να δώσει ομολογουμένως τον δυσκολότερο αγώνα του, αφού θα αντιμετωπίσει την Ενωση Ιλίου.Ο Γιώργος Μακράκης και οι παίκτες του, μαθημένοι στα δύσκολα, "ξαπόστασαν" στην γνωστή πιτσαρία-εστιατόριο '' GRAND pizza & grill'' των αδερφών Μπαλτζακη και ...τραβάνε για την δόξα.
*Στα δικά μας πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ ουσιαστικά θα διεξαχθεί μόνο ο Β΄Ομιλος, όπου η πρωτοπόρος Ιεράπετρα, αντιμετωπίζει στην Αλικαρνασσό τον Ηρόδοτο.Σπουδαία παιχνίδια αναμένονται μεταξύ Χερονάσσιου-Σητειακού και Χάνδακα-Α.Αρκαλοχωρίου.
*Τέλος η ΕΚΑΣΚ όρισε για την Δευτέρα δυο εξ αναβολής παιχνίδια, τα Μεσσαρά - Φιλαθλητικός (Α΄όμιλος) και  Δειλινό - Σητειακός.
Στις υπόλοιπες κατηγορίες τα πρωταθλήματα διεξάγονται κανονικά.
Το πρόγραμμα:
Α2 Ανδρών 7η Αγωνιστική Σάββατο 18 Δεκεμβρίου
ΔΚΓ Ρεθύμνου 17.30 ΑΓΟ Ρεθύμνου – ΑΟ Παγκρατίου Διαμάντης, Σιορέντας, Αργυρού (Μαγκανάς)
Διαιτητές :
Γραμματεία : Βαρούχα - Βλάσσης - Μαραγκάκη - Αποστολάκη
Β΄ Εθνική-Κυριακή 19 Δεκεμβρίου
Μίκρας Α’ 12.30 ΓΣ Μ.Αλέξανδρος – ΟΦ Ηρακλέιου Νικολούλης, Μερτζάνης (Δροσόπουλος)
Γ' Εθνική Κυριακή 19 Δεκεμβρίου
2ος Όμιλος Νότου
Λίντο 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ – ΑΕ Εξω Παναγίτσας Νανούρης, Ιατρού (Γιαννακουδάκης)
Διαιτητές :
Γραμματεία : Πετρόσογλου - Παπαδάκη - Καπετάνιου

Β’ Ιλίου 17.00 ΑΟ Ενωση Ιλίου – ΓΣ Εργοτέλης Λουκαράκης, Σπυρόπουλος (Κουλούρης)

Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης - Σάββατο 18-12-10
Α' όμιλος
Μεσσαρά - Φιλαθλητικός , Μοίρες , 6μμ εξ αναβολής
Διαιτητές :
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Κοκαράκη
Β' όμιλος - 1η αγωνιστική Β' Γύρου
Δειλινό - Ιεράπετρα , 7:30μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές :
Γραμματεία : Παπαδάκη - Πασχαλίδη - Καπετάνιου
Χερρονάσιος - Σητειακός , 6μμ , Χερσόνησο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Παντουβάκης - Πολάκης
Χάνδακας - Αναγέννηση , 7μμ , Λίντο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Γαστεράτος - Κλάδου - Πετρόσογλου
Δειλινό - Σητειακός εξ αναβολής Δευτέρα 20-12-10 5:30μμ Λίντο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Αποστολάκη - Τζάρου - Πασχαλίδη.

Πρωτάθλημα Γυναικών Κρήτης - Κυριακή 19-12-10
3η αγωνιστική
Ηρόδοτος - Εργοτέλης , 5μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές :
Γραμματεία : Γαστεράτος - Μαραγκάκη - Πολάκης
Ηράκλειο - Κίσσαμος , 2μμ , Λίντο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Αντωνάκη - Σμυρνάκης - Γιακουμάκη
Ιεράπετρα - ΟΑ Χανίων , 12:30μ , Ιεράπετρα
Διαιτητές :
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη - Σωμαράκη

Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης - Κυριακή 19-12-10
Α' όμιλος - 1η αγωνιστική Β' Γύρου
Κύδων - Εργοτέλης , 3:30μμ , Κλαδισό
Διαιτητές :
Γραμματεία : Πλουμίδης Νικ. - Κώτσου Ελπ. - Χλιαουτάκη Ευγ.
Δειλινό - ΑΓΟΡ , 12μ , Λίντο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Αντωνάκη - Μαράκη - Τζάρου
ρεπό : Ανδρογέας
Β' όμιλος - 1η αγωνιστική Β' Γύρου
Ηράκλειο - Αναγέννηση , 7μμ , Λίντο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Καπετάνιου - Παπαδάκη - Αποστολάκη
Ιεράπετρα - ΟΦΗ , 7μμ , Ιεράπετρα, Δευτέρα 20-12-10
Διαιτητές :
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη - Σωμαράκη
ΑΟΑΝ - Ηρόδοτος , 11πμ , Αγ. Νικόλαος
Διαιτητές :
Γραμματεία : Γαστεράτος - Ανδρουλάκης - Πασχαλίδη

Πρωτάθλημα Παίδων Κρήτης - Σάββατο 18-12-10
Α' κατηγορία - 1η αγωνιστική Β' Γύρου
Ιεράπετρα - Ανδρογέας , 3:30μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές :
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη - Σωμαράκη
Εργοτέλης - Κύδων , 2μμ , Λίντο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Γαστεράτος - Κλάδου - Βαρούχα
ΑΓΟΡ - ΟΦΗ , 2μμ , Ρέθυμνο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Μαραγκάκη - Δαμανάκη - Αποστολάκη
Ηράκλειο - Δειλινό αναβολή 8-1-2011
Β' κατηγορία - 1η αγωνιστική Β' Γύρου
Χερρονάσιος - Γιούχτας , 4μμ , Χερσόνησο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Παντουβάκης - Πολάκης
Ηρόδοτος - Ακρωτήρι , 3:45μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές :
Γραμματεία : Γαστεράτος - Καπετάνιου- Φραγκάκη
ΑΟΑΝ - Φιλαθλητικός , 12:30μ , Αγ. Νικόλαο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Παντουβάκης - Πετόσογλου
Αναγέννηση - Σητειακός , 2μμ , Αρκαλοχώρι
Διαιτητές :
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Κρητικάκη

Πρωτάθλημα Κορασίδων Κρήτης - Σάββατο 18-12-10
Β' όμιλος - 2η αγωνιστική Β' Γύρου
Ηράκλειο - Εργοτέλης , 10:30πμ , ΒΑΚ
Διαιτητές :
Γραμματεία : Αποστολάκη - Κλάδου - Σμυρνάκης
Ηρόδοτος - Ιεράπετρα , 5:30μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές :
Γραμματεία : Παπαδάκη - Πασχαλίδη - Καπετάνιου
ρεπό : ΑΟΑΝ

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Κρήτης - Κυριακή 19-12-10
Α' όμιλος - 4η αγωνιστική
Ακρωτήρι - Ηρόδοτος , 1μμ , Ακρωτήρι
Διαιτητές :
Γραμματεία : Κώτσου Ελπ. - Πλουμίδης Νικ.
ΑΓΟΡ - Ηράκλειο 2 , 2μμ , Ρέθυμνο
Διαιτητές :
Γραμματεία : Σπανουδάκη - Δαμανάκη
Γιούχτας - Κύδων 0-20
Β' όμιλος - 4η αγωνιστική
ΟΦΗ - Φιλαθλητικός , 5μμ , ΒΑΚ
Διαιτητές :
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη
Αναγέννηση - Δειλινό , 4μμ , Αρκαλοχώρι
Διαιτητές :
Γραμματεία : Βαρούχα - Κλάδου
Εργοτέλης - Ηράκλειο 1 , 6:30μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές :
Γραμματεία : Γαστεράτος - Μαραγκάκη
Ηράκλειο 1 - Φιλαθλητικός , 3μμ , Λίντο , Πέμπτη 23-12-10 εξ αναβολής
Διαιτητές :
Γραμματεία : Βαρούχα - Κλάδου
Γ' όμιλος - 4η αγωνιστική
Ιεράπετρα 2 - Μεσσαρά , 2:30μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές :
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη
Ιεράπετρα 1 - ΟΑΣΗ αναβολή
Σητειακός - ΑΟΑΝ , 3μμ , Σητεία
Διαιτητές :
Γραμματεία : Ανδρουλάκης - Σολιδάκης

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Κρήτης - Σάββατο 18-12-10
Α' όμιλος - 4η αγωνιστική
Ακρωτήρι - Κίσσαμος , 5:30μμ , Ακρωτήρι
Διαιτητές :
Γραμματεία : Κώτσου Ελπ. - Πλουμίδης Νικ.
ΟΑΧ 2 - ΟΑΧ 1 , 1μμ , Κλαδισό
Διαιτητές :
Γραμματεία : Κώτσου Ελπ. - Πλουμίδης Νικ.
Ρεπό : Αρκάδι
Β' όμιλος - 4η αγωνιστική
Ηρόδοτος - Ιεράπετρα , αναβολή
Εργοτέλης - ΑΟΑΝ , 3:30μμ , Αλικαρνασσός , Κυριακή 19-12-10


21ο  ΠΑΙΔΙΚΟ   ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ           ΔΑΟΗ -ΕΚΑΣΚ     2010
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ :  1998  ΑΓΟΡΙΑ Α

7η Αγωνιστική ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ

4Χ5 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΦΗ ΚΥΡ 19 ΔΕΚ 09.45
3Χ6 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑΣΗ ΚΥΡ 19 ΔΕΚ 11.00
2Χ7 ΔΕΙΛΙΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΥΡ 19 ΔΕΚ 12.15


ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ :  1999  και μικρότεροι ΑΓΟΡΙΑ  Β

5η  ΑΓΩΝΗΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ

3Χ1 ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑΣΗ ΣΑΒ 18 ΔΕΚ 09.45
5Χ2 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΣΑΒ 18 ΔΕΚ 11.00
6Χ4 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΦΗ ΣΑΒ 18 ΔΕΚ 12.15


  ΓΕΝΝΗΘΕΙΣΕΣ  :  1998 και μικρότερες  ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ.

6η  ΑΓΩΝIΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ

1Χ4 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΣΑΒ 18 ΔΕΚ 13.30
2Χ3 ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑΣΗ ΚΥΡ 19 ΔΕΚ 13.30

Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.