ΕΟΚ |Τζάμπολ στο 29ο τουρνουά Χριστουγέννων παίδων.

Την ερχόμενη Δευτέρα (27/12) ξεκινάει το 29ο τουρνουά Χριστουγέννων παίδων, «Πέτρος Καπαγέρωφ» στην πόλη της Καλαμάτας.
Η διοργάνωση πραγματοποιείται υπό την αιγίδα του Ο.Π.Α.Ν.Α.Μ., του Αθλητικού Φορέα του Δήμου Καλαμάτας, της ΕΟΚ και της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π.. Στην διάρκεια του τουρνουά που θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί και σεμινάριο προπονητών.
            
Στο 29ο τουρνουά Χριστουγέννων παίδων, «Πέτρος Καπαγέρωφ», θα λάβουν μέρος 85 αθλητές (γεννηθέντες το 1996 και το 1997) από όλες τις Ενώσεις την Ελλάδας αλλά και από την Κύπρο. Ο τεχνικός υπεύθυνος αναπτυξιακού προγράμματος παίδων, Κώστας Πολίτης, και οι ομοσπονδιακοί προπονητές Γιώργος Δοξάκης και Γιώργος Λημνιάτης σε συνεργασία με τους περιφερειακού τεχνικούς κάλεσαν τους ακόλουθους παίκτες ανά Ένωση:

ΕΣΚΑ

ΚΑΡΤΕΡΟΛΙΩΤΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ (Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ). ΣΙΑΜΠΑΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ(Α.Ο.ΑΜΥΝΤΑΣ), ΚΑΤΡΑΝΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ), ΜΑΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ), ΠΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ. (ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ), ΠΙΤΤΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ), ΓΚΟΥΛΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ), ΣΜΥΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΚΗΦΙΣΙΑ 2003), ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ), ΣΚΟΥΛΙΔΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ).

ΕΣΚΑΝΑ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ), ΠΕΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ), ΠΑΣΠΑΛΑΣ ΜΗΝΑΣ (Α.Ε. ΡΕΝΤΗ), ΜΟΥΖΑΚΙΩΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
(Α.Ε. ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ), ΣΚΟΥΤΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (Α.Ο.Ν. ΑΡΓ/ΛΗΣ), ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ), ΖΩΡΖΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Α.Ο.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ), ΤΣΙΜΠΟΥΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.), ΜΙΧΑΛΟΥΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ).

ΕΚΑΣΘ

ΧΑΤΖΗΤΟΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Χ.Α.Ν.Θ.), ΛΕΜΟΝΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Χ.Α.Ν.Θ.), ΚΛΑΣΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Π.Α.Ο.Κ.), ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ), ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ), ΧΡΙΣΤΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ,(ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ), ΓΕΡΟΘΑΝΑΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ), ΒΕΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ), ΤΣΙΟΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Π.Α.Ο.Κ.), ΜΗΤΟΓΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Α.Κ. ΑΣΤΕΡΙΑ), ΡΕΦΑΤΛΑΡΙ ΑΓΓΕΛΟΣ (Β.Α.Ο.).

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

ΜΟΥΡΓΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΓΕ (ΑΡΚ. ΑΜΙΛΛΑ 2000), ΝΕΖΕΡΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ), ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ), ΜΙΧΑΛΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Α.Ε. ΣΠΑΡΤΗΣ).

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΣΑ (ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ), ΒΟΖΙΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ), ΜΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ), ΔΑΦΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ).

ΕΚΑΣΚΕΜ

ΤΣΑΛΜΠΟΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (Σ.Φ.Κ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 2008), ΜΟΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (Α.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ), ΜΥΛΩΝΑΣ ΜΑΡΙΟΣ (Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ) ΠΡΙΣΚΟΜΑΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (Σ.Φ.Κ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 2008), ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΣΧ. (ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ)

ΕΚΑΣΔΥΜ

ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΦΣ.ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ), ΚΑΡΑΒΑΤΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ), ΜΑΚΡΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ (Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ), ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣΦΟ (ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ).

ΕΚΑΣΧ

ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ), ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Α.Ο. ΝΙΚΗΤΗΣ).

ΕΣΚΑΘ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΝΙΚΟΣ (ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ), ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ ΝΙΚΟΣ (Α.Σ.Κ. ΟΛΥΜΠ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ), ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (Α.Ο. ΕΡΜΗΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ), ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΝΑΛΗΨΗ ΒΟΛΟΥ), ΜΟΥΣΚΟΥΛΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ).

ΕΣΚΑΒΔΕ

ΤΣΑΡΡΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ (ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ), ΠΑΥΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ).

ΕΣΚΑΣΕ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ (Γ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΟΣ), ΠΑΓΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ).

ΕΣΚΑΚ

ΣΚΟΡΔΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ (Α.Ο. ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ), ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (Ν. ΣΧ. ΓΕΑ), ΜΙΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Κ.Α.Ο.Κ. ΚΟΡΙΝΘΟΥ).

ΕΣΚΑΗ

ΜΠΑΜΠΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ), ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ), ΠΟΡΤΕΛΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (Α.Σ. ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ), ΚΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ), ΔΙΠΛΑΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ).

ΕΚΑΣΚ


ΠΑΠΑΔΟΥΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ), ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Α.Ο. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ), ΔΟΜΑΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ (Α.Γ.Ο. ΡΕΘΥΜΝΟΥ).

ΕΣΚΚ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ).

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Α.Ο. ΚΟΛΟΣΣΟΣ), ΠΑΣΣΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ).

ΤΕ ΣΑΜΟΥ

ΑΛΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ (Α.Ο. ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ).

ΤΕ ΧΙΟΥ

ΣΤΡΙΓΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΒΟΥΡΕΙΟΣ Α.Ο.Λ.).

ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΣΤΑΘΗΣ (ΑΠΟΠ), ΖΑΒΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΠΟΕΛ), ΧΡΙΣΤΟΥ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ (ΑΠΟΕΛ), ΛΕΟΝΤΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (ΑΕΚ).

Στο τουρνουά θα συμμετάσχουν οι ακόλουθοι περιφερειακοί προπονητές των Ενώσεων: ΓΟΥΝΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (ΕΣΚΑ), ΡΑΜΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΕΣΚΑΝΑ), ΚΑΡΔΟΜΑΤΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΕΚΑΣΘ), ΑΒΔΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΣΠΥΡΟΣ (ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ), ΚΑΝΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΕΚΑΣΔΥΜ), ΝΑΟΥΜΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΕΣΚΑΒΔΕ), ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (ΕΣΚΑΚ), ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ (ΕΣΚΑΗ), ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (ΕΚΑΣΚ), ΣΚΟΡΔΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΕΣΚΚ), ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΤΕ ΣΑΜΟΥ), ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ (ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ).

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/12/2010

09.00

ΝΗΛΕΑΣ – ΔΑΪΚΛΗΣ                    Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

10.45

ΝΕΣΤΩΡ – ΓΛΑΥΚΟΣ                  Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

09.00

ΚΡΕΣΦΟΝΤΗΣ – ΑΙΠΥΤΟΣ           ΤΕΝΤΑ

10.45

ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ – ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ  ΤΕΝΤΑ

12.30

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ                ΓΡΑΦΕΙΑ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

17.00

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ       Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

18.45

ΔΑΪΚΛΗΣ – ΚΡΕΣΦΟΝΤΗΣ         Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

17.00

ΑΙΠΥΤΟΣ – ΝΗΛΕΑΣ                   ΤΕΝΤΑ

18.45

ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ – ΝΕΣΤΩΡ           ΤΕΝΤΑ

20.30

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ     ΤΕΝΤΑ

ΟΜΙΛΗΤΗΣ:Γ. ΛΙΜΝΙΑΤΗΣ

ΘΕΜΑ: ΄΄ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΒΑΣΙΚΗΣ ΑΜΥΝΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ

ΟΜΙΛΗΤΗΣ: Γ. ΔΟΞΑΚΗΣ

ΘΕΜΑ: ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ MAΝ TO MΑΝ

ΤΡΙΤΗ  28/12/20010

09.00

ΚΡΕΣΦΟΝΤΗΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ             Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

10.45

ΝΕΣΤΩΡ – ΑΙΠΥΤΟΣ                         Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

09.00

ΝΗΛΕΑΣ – ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ               ΤΕΝΤΑ

10.45

ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ – ΔΑΪΚΛΗΣ              ΤΕΝΤΑ

17.00

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΝΗΛΕΑΣ                     Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

18.45

ΔΑΪΚΛΗΣ – ΝΕΣΤΩΡ                        Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

17.00

ΑΙΠΥΤΟΣ – ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ             ΤΕΝΤΑ

18.45

ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ – ΚΡΕΣΦΟΝΤΗΣ        ΤΕΝΤΑ

20:30

ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ        ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ REX(Αίθουσα: ΜΕΣΣΑΝΑ)

ΘΕΜΑ : ΄΄Το παρόν και το μέλλον της Ελληνικής Καλαθοσφαίρισης΄΄

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/12/2010

09.00

ΝΕΣΤΩΡ – ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ             Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

10.45

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ         Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

09.00

ΔΑΪΚΛΗΣ – ΑΙΠΥΤΟΣ                    ΤΕΝΤΑ

10.45

ΚΡΕΣΦΟΝΤΗΣ – ΝΗΛΕΑΣ                       ΤΕΝΤΑ

17.00

ALL STAR 1996-97 – ΜΙΚΤΗ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ   ΤΕΝΤΑ

18.30

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ

19:00

ALL STAR GAME                         ΤΕΝΤΑ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ:ΤΕΛΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ

20:30

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ                          ΤΕΝΤΑ


Πηγή: "infobasket.gr"
Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.