Γ΄Εθνική: Λύγισε την επανάληψη ο Εργοτέλης.

Την ήττα από τον Φιλαθλητικό του Γρύλλη, γνώρισε ο Εργοτέλης αν και στο ημίχρονο με καλή εμφάνιση,είχε το πάνω χέρι(45-41).
 πηγή φώτο :sporfm.gr
 Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, καθώς (σύμφωνα με τα ρεπορτάζ) οι λανθασμένες επιλογές στην επίθεση, έδωσαν στο Φιλαθλητικό την ευκαιρία α ροκανίζουν τη διαφορά και στη συνέχεια να πάρουν το προβάδισμα, που έφτασε μέχρι και τους 10 πόντους (49-59).Στο τελευταίο δεκάλεπτο προσπάθησε να "κλέψει" την νίκη,έχοντας κατεβάσει τη διαφορά στους 8 πόντους (67-75), ήρθε η δεύτερη τεχνική ποινή στον Γιώργο Μακράκη, που ουσιαστικά έδωσε και τη νίκη στον Φιλαθλητικό με το τελικό 79-88.

Τα δεκάλεπτα : 23-23, 45-41 (ημίχ.), 56-63, 79-88
Διαιτητές : Μπλέτσας-Τσάλας
Εργοτέλης (Γ. Μακράκης): Σκάνδαλος, Συντιχάκης 2, Καλασούντας, Μανώλας 18, Χαλκιαδάκης, Παπαδημητρίου 25 (3), Παναγιωτάκης, Παπαδογιαννάκης 14, Πάντσιος 15(1), Γεωργοπαπαδάκος, Κομψέλης 1, Τσαμπάς 4.
Φιλαθλητικός (Ν. Ζήβας): Λιακόπουλος, Γαρμπής, Κούμπουρας 12(1), Ηλιόπουλος 11(3), Γκίκας 21(2), Μπαζιώτης 5(1), Γρύλλης 6, Σαλούστρος 7(1), Γεωργιάδης 11(1), Βαρύπατης 15(2), Ανδρεόπουλος, Ντιφάντης.