Που θα πάτε το Σαββατοκύριακο.

Στις Εθνικές κατηγορίες κατηγορίες η ομάδα του Στέργιου Κουφού θα επιδιώξει την 2η συνεχόμενη νίκη στην Αθήνα με αντίπαλο την Νηαρ  Ηστ που θα την διατηρήσει τουλάχιστον στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
O ΟΦΗ θέλει να επανέλθει στις νίκες, αντιμετωπίζοντας στο ΒΑΚ την ισόβαθμή του ΜΕΝΤ.Το Ηράκλειο αναμένεται να έχει έυκολο απόγευμα απέναντι στον Ίκαρο, ενω ο Εργοτέλης  θέλει την νίκη που θα κρίνει πολλά για την συνέχεια την Κυριακή με τον Φιλαθλητικό.Τέλος στην Α2 Γυναικών το Αρκάδι θα επιδιώξει να πάρει μπροστά στον κόσμο του το ροζ φύλλο αγώνα.
-Στο πρωτάθλημα ανδρών ΕΚΑΣΚ το παιχνίδι που κλέβει την παράσταση, είναι το ντέρμπι κορυφής του Α’ ομίλου ανάμεσα στον Ανδρογέα και το Φιλαθλητικό, το οποίο θα ξεκινήσει το Σάββατο στις 7μ.μ. στο κλειστό των Μελεσών.Επίσης επισημοποιήθηκε η μετάθεση του αγώνα Ακαδημία Ρεθύμνου-Ηρόδοτος για τις 4 Δεκεμβρίου, ενώ αγωνιστική δράση θα έχουν και στο πρωτάθλημα των γυναικών. Παράλληλα ξεκινούν και τα πρωταθλήματα Παμπαίδων Α' και Παγκορασίδων α΄με οικονομική ευθύνη των σωματείων.
Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου σε όλα τα πρωταθλήματα (Εθνικές κατηγορίες- ΕΚΑΣΚ είναι το παρακάτω:

Α2 Ανδρών (4η αγων).-Σάββατο 27 Νοεμβρίου
Νήαρ Ηστ – ΑΓΟ Ρεθύμνου
(Νήαρ Ηστ – Πανταζής, Τζαφλέρης, Σαλαβός).


Β' Εθνική - Κυριακή 28 Νοεμβρίου
Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-ΜΕΝΤ
Διαιτητές : Καραβίτης-Κουνελές (Γιαννακουδάκης)
Γραμματεία : Γιακουμάκη - Αποστολάκη - Σμυρνάκης

Γ' Εθνική-2ος Όμιλος Νότου
Σάββατο 27 Νοεμβρίου
Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Ίκαρος Ικαρίας 
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης-Κατσανεβάκης (Τζωρτσάκης)
Γραμματεία : Πετρόσογλου- Παπαδάκη - Γαστεράτος
Κυριακή 28 Νοεμβρίου
Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Φιλαθλητικός
Διαιτητές : Μπλέτσας-Τσάλας (Τζωρτζάκης)
Γραμματεία : Μαραγκάκη - Καπετάνιου - Αντωνάκη

Α2 Γυναικών - Κυριακή 28 Νοεμβρίου
Όμιλος Νότου
Ρεθύμνου 12.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρ.-Κρόνος Αγ. Δημ.
Διαιτητές : Κάλφα-Χαϊνά (Νεονάκης)
Γραμματεία : Βλάσσης - Ανδρουλάκης - Σπανουδάκη


Τουρνουά ΔΑΟΗ / ΕΚΑΣΚ
3η Αγωνιστική

Σάββατο 27-11-10 :
1998 Αγόρια:
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 9:45πμ
Διαιτητές :  Μπανασάκης - Μεταξάκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη
ΟΦΗ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
Διαιτητές :  Μπανασάκης - Μεταξάκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη
ΟΑΣΗ ΔΕΙΛΙΝΟ 12:15μ 
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Καρανικόλα
Γραμματεία : Πετρόσογλου - Γαστεράτος
1999 αγόρια:
ΟΑΣΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ   13:30
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Καρανικόλα Αλ.
Γραμματεία : Πετρόσογλου - Γαστεράτος

Κυριακή 28-11-10 :
1999 Αγόρια
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΦΗ          9:45πμ
Διαιτητές : Κατσαπρακάκης - Καρανικόλα Ελ.
Γραμματεία : Αποστολάκη - Καπετάνιου

ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ   11πμ
Διαιτητές : Κατσαπρακάκης - Καρανικόλα Ελ.
Γραμματεία : Αποστολάκη - Καπετάνιου

1998 Κορίτσια
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ  12:15μ
Διαιτητές : Χατζημάρκος - Γερμανής
Γραμματεία : Χαλκιαδάκη - Καπετάνιου

ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΟΑΣΗ        13.30
Διαιτητές : Χατζημάρκος - Γερμανής
Γραμματεία : Χαλκιαδάκη - Καπετάνιου

Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης - Σάββατο 27-11-2010

Α' όμιλος
Ανδρογέας - Φιλαθλητικός, 7μμ, Μελέσσες
Διαιτητές : Μακρής - Γαλανόπουλος
Γραμματεία : Βλάσσης - Αντωνάκη - Καπετάνιου
Ακ. Ρεθύμνου - Ηρόδοτος , 7:30μμ , Ρέθυμνο  Σάββατο 4-12-10
Μεσσαρά - Κύδων , 6μμ , Μοίρες
Διαιτητές : Μπορμπαντωνάκης - Κατσαπρακάκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Χαλκιαδάκη
Β' όμιλος
Λιβυκός - Αναγέννηση, 5:30μμ, Ιεράπετρα
Διαιτητές : Βαλούρδος - Φλίγκος
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη - Σαμπροβολάκης
Ιεράπετρα - Σητειακός , 7:30μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Βαλούρδος - Φλίγκος
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη - Σωμαράκη
Δειλινό - Χάνδακας , 7μμ , Λίντο
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Κατσανεβάκης
Γραμματεία : Μαραγκάκη - Λάνη - Πασχαλίδη


Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης - Κυριακή 28-11-2010

Α' όμιλος
ΑΓΟΡ - Ανδρογέας, 2μμ, Ρέθυμνο
Διαιτητές : Σμυρνάκης - Καθαράκης
Γραμματεία : Σπανουδάκη - Δαμανάκη - Χατζηαδάμου
Δειλινό - Κύδων , 2μμ , Λίντο
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Σπηλιόπουλος
Γραμματεία : Κοκαράκη - Μαράκη - Αντωνάκη
Β' όμιλος
Ηρόδοτος - Αναγέννηση, 2μμ, Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Μακρής - Καρανικόλα Αλ.
Γραμματεία : Πασχαλίδη - Μαραγκάκη - Χαλκιαδάκη
ΟΦΗ - Ηράκλειο , 12μ , ΒΑΚ
Διαιτητές : Βαλούρδος - Φλίγκος
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη - Φραγκάκη
ΑΟΑΝ - Ιεράπετρα , 1μμ , Αγ. Νικόλαος
Διαιτητές : Γαλανόπουλος - Καρινόλα Ελ.
Γραμματεία : Παντουβάκης - Πετρόσογλου - Γαστεράτος


Πρωτάθλημα Παίδων Κρήτης - Σάββατο 27-11-2010

Α' κατηγορία
Ανδρογέας - Δειλινό, 12:30μ, Λίντο
Διαιτητές : Πετρόπουλος - Φλωρίδης
Γραμματεία : Αποστολάκη - Λάνη - Κοκαράκη
Κύδων - ΟΦΗ , 1μμ , Κλαδισό
Διαιτητές : Σταυρουλάκης - Χριστινάκης
Γραμματεία : Κώτσου Ελπ. - Πλουμίδου Βρ.
Ιεράπετρα - ΑΓΟΡ , 2μμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Μαλαμάς - Χατζημάρκος
Γραμματεία : Βασιλάκη - Χατζάκη - Σαμπροβολάκης
Εργοτέλης - Ηράκλειο , 8μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Παπαϊωάννου - Σπινάκης
Γραμματεία : Μανουσάκης - Ανδρουλάκης - Παντουβάκης
Β' κατηγορία
Γιούχτας - Σητειακός, 2μμ, Αρχάνες
Διαιτητές : Παπαϊωάννου - Γερμανής
Γραμματεία : Παπαδάκη - Πασχαλίδου - Τζάρου
Ακρωτήρι - Φιλαθλητικός , 1μμ , Ακρωτήρι
Διαιτητές : Θεοδωράκης - Καθαράκης
Γραμματεία : Πλουμίδης Νικ. - Πλουμίδου Χ.
Χερρονάσιος - ΑΟΑΝ , 2μμ , Χερσόνησος
Διαιτητές : Μπανασάκης - Καρανικόλα Ελ.
Γραμματεία : Παντουβάκης - Ανδρουλάκης - Πολάκης
Ηρόδοτος - Αναγέννηση , 6μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Μπανασάκης - Καρανικόλα Ελ.
Γραμματεία : Μανουσάκης - Ανδρουλάκης - Παντουβάκης


Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α' - Κυριακή 28-11-2010

Α' όμιλος
Ηρόδοτος - Ηράκλειο 2, 8μμ, Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Χατζημάρκος - Μεταξάκης
Γραμματεία : Λάνη - Φραγκάκη
Ακρωτήρι - Γιούχτας , 20-0 αποσύρθηκε ο Γιούχτας
Β΄όμιλος
Φιλαθλητικός - Δειλινό , 10πμ, Λίντο
Διαιτητές : Πετρόπουλος - Φλωρίδης
Γραμματεία : Παπαδάκη - Μαράκη
Αναγέννηση - Ηράκλειο 1, 5μμ , Αρκαλοχώρι
Διαιτητές : Κατσαπρακάκης - Παπουτσάκης
Γραμματεία : Βλάσσης - Ανδρουλάκης
ΟΦΗ - Εργοτέλης , 2μμ , ΒΑΚ
Διαιτητές : Βαλούρδος - Φλίγκος
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη
Γ' όμιλος
Ιεράπετρα 2 - Σητειακός , 11πμ , Ιεράπετρα
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης - Αλεξανδρής
Γραμματεία : Βασιλάκη - Σωμαράκη
Ιεράπετρα 1 - ΑΟΑΝ , 12:30μ , Ιεράπετρα
Διαιτητές :
Γραμματεία : Χατζάκη - Σωμαράκη
Μεσσαρά - ΟΑΣΗ , 4μμ , Μοίρες ... Σάββατο 27-11-10
Διαιτητές : Μπορμπαντωνάκης - Κατσαπρακάκης
Γραμματεία : Σμυρνάκης - Γιακουμάκη

Πρωτάθλημα Γυναικών Κρήτης - Κυριακή 28-11-2010

Ηρόδοτος - Ιεράπετρα, 4μμ, Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Μακρής - Παπαϊωάννου
Γραμματεία : Λάνη - Χαλκιαδάκη - Πολάκης
Ηράκλειο - ΟΑ Χανίων , 12μ , Λίντο
Διαιτητές : Γιαννακουδάκης - Σπηλιόπουλος
Γραμματεία : Κοκαράκη - Μαράκη - Παπαδάκη
Κίσσαμος - Εργοτέλης , 12μ  , κλ. Ταυρωνίτη
Διαιτητές : Λέμης - Σταυρουλάκης
Γραμματεία : Πλουμίδης Ν. - Πλουμίδου Χαρ. - Πλουμίδου Β.


Πρωτάθλημα Κορασίδων Κρήτης - Σάββατο 27-11-2010

Α' όμιλος
ΟΑ Χανίων - Αρκάδι, 1μμ, κλ. Χανίων
Διαιτητές : Λέμης - Σταυρουλάκης
Γραμματεία : Χλιαουτάκη Ευγ. - Κοκκινάκης
Ακρωτήρι - Κίσσαμος , 3μμ , Ακρωτήρι
Διαιτητές : Θεοδωράκης - Καθαράκης
Γραμματεία : Πλουμίδης Νικ. - Πλουμίδου Χ.
Β' όμιλος
Ηράκλειο - Ηρόδοτος, 2:30μμ, Λίντο
Διαιτητές : Πετρόπουλος - Μεταξάκης
Γραμματεία : Αποστολάκη - Λάνη - Κοκαράκη
Εργοτέλης - ΑΟΑΝ , 4μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Σπινάκης - Καρανικόλα Αλ.
Γραμματεία : Βλάσσης - Αντωνάκη - Καπετάνιου


Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α' - Κυριακή 28-11-2010

Α' όμιλος
Αρκάδι - ΟΑ Χανίων 1 , 4μμ, Ρέθυμνο
Διαιτητές : Σμυρνάκης - Καθαράκης
Γραμματεία : Χατζηαδάμου - Δαμανάκη
Ακρωτήρι - ΟΑ Χανίων 2 , 12μ , Ακρωτήρι
Διαιτητές : Σταυρουλάκης - Χριστινάκης
Γραμματεία : Κώτσου Ελπ. Κοκκιινάκης
Β' όμιλος
Ηράκλειο - ΑΟΑΝ , 12μ, Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Πετρόπουλος - Φλωρίδης
Γραμματεία : Πασχαλίδη - Μαραγκάκη
Ηρόδοτος - Εργοτέλης , 6μμ , Αλικαρνασσός
Διαιτητές : Χατζημάρκος - Σγουράκης
Γραμματεία : Λάνη - Πολάκης





Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.