Έδωσε ψυχή πήρε τη νίκη στο ΕΑΚ ο ΑΟΚΧ

Ο ΑΟΚΧ κατέθεσε ψυχή στο παρκέ του ΕΑΚ και πήρε τη νίκη στου ΒΑΟΛ με 73-58 επιστρέφοντας έτσι θετικά αποτελέσματα. Η ομάδα της Κρήτης μπορεί να βρέθηκε στο +16 (31-15) στο πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού και να κλείσει το ημίχρονο με 42-31, ο ΒΑΟΛ όμως βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και ξεκινώντας από την άμυνα έφερε το ματς στα ίσια στην ολοκλήρωση της 3ης περιόδου. Εκεί μίλησε η ψυχή, η εμπειρία του Παναγιώτη Κιγμέτογλου και η ευστοχία του Παναγιώτη Ζανιδάκη. Ο νεαρός γκαρντ ευστόχησε σε 4 τρίποντα στην τελευταία περίοδο του αγώνα και έτσι η ομάδα της Κρήτης πήρε το θετικό αποτέλεσμα και επέστρεψε στις νίκες με το 73-58.