Τα αποτελέσματα της Γ εθνικής (18η αγωνιστική)

Τις 14 νίκες στο φετινό πρωτάθλημα της Γ εθνικής έφτασε ο ΟΦΗ, ο οποίος πήρε το θετικό αποτέλεσμα του Δειλινού στο Λίντο με 74-53. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι έμειναν στο 0-17. Οι «πράσινοι» παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, με τη διαφορά να φτάνει στο -4 (22-26) για την ομάδα του Γωνιωτάκη στο 15ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ρυθμό άνοιξαν την… ψαλίδα και έτσι πανηγύρισαν τη νίκη επί του συντοπίτη τους. Πρώτος σε πόντους για τους γηπεδούχους ήταν ο Γουμενάκης (17), ενώ στους ίδιους έφτασαν και οι «μπροστάρηδες» του ΟΦΗ, Πετράκης και Μπουμπάρης.