Final Four Κορασίδων | Εργοτέλης - Ηρόδοτος.65-46

Στον πρώτο ημιτελικό του Final four, των Κορασίδων ΕΚΑΣΚ, που διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο (27-28/02), στα "Δύο Αοράκια", ο Εργοτέλης επικράτησε του Ηροδότου με  65-46 , κλείνοντας το πρώτο εισιτήριο για τoν τελικό αύριο.
Η ομάδα του Παντελή Χατζηδάκη, που τερμάτισε πρώτη και αήττητη στην κανονική σαιζόν, τα ..βρήκε μπαστούνια, απέναντι σ ένα πολύ ανταγωνιστικό αντίπαλο, της ομάδας του Σπύρου Καρλάφτη, που με σωστή άμυνα και με καλές επιλογές, στην επίθεση, κατάφερε και διατήρησε για ένα ημίχρονο, το παιχνίδι, στα ίσα (30-30).

Στην επανάληψη όμως οι "κιτρινόμαυρες", με πίεση, από την πρώτη πάσα και προεξέχοντος, σ αυτό το κομμάτι την Μ.Σεμερτζάκη , και με την Κριμιλή στην επίθεση, που ..έκανε παπάδες, σημειώνοντας 40 πόντους, μετέτρεψε το ντέρμπι σε περίπατο, τρέχοντας ένα επί μέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο 20-08.

Η τελευταία περίοδο είχε τυπική διαδικασία, με τον (πολύ) κόσμο, που βρέθηκε στα "Δυο Αοράκια", να αποθεώνει τις δυο ομάδες.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΗΡΟΔΟΤΟΣ    65-46
Δεκάλεπτα: 13-15, 30-30 (ημίχ.), 50-38,-65-46.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ(Χατζηδάκης Π.): Σεμερτζάκη 14(1), Γιαλιαδάκη , Σωμαράκη Αικ.., Ξενάκη , Αποστολοπούλου , Γιαννουλάκη Σοφ., Κριμιλή 40(6), Παπαδοπούλου, Γιαννουλάκη Σαββ. 4, Μαρτιμιανάκη 7, Θωμά , Μέτα.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ(Καρλάφτης Σ.): Μαλλιαράκη , Μπαλαμούτσου 2, Βερίγου Μ. , Μαυράκη Π. 2, Βασίλογλου 2, Στεφανάκη Μ. , Βερίγου Αικ.1, Μαυράκη Α.9 , Τζανετή 2., Νίχλου ,13(2) Γαλανάκη 15(2) , Στεφανάκη Ι. .