Έστω και με καθυστέρηση , ο ΟΦΗ δήλωσε αδυναμία συμμετοχής στην ΕΟΚ και ο αγώνας της πρεμιέρας της Α2, με την Δόξα Λευκάδας κατακυρώνεται με σκορ 20-0 υπέρ της, με τον ΟΦΗ να αποτελέσει την πρώτη ομάδα του φετινού πρωταθλήματος που θα υποβιβαστεί.
Αλλωστε η ομάδα του Βαγγέλη Ζιάγκου φαίνεται να έχει κανονίσει ήδη για τη συγκεκριμένη μέρα φιλικό παιχνίδι με τα Τρίκαλα, μιας και θα πάρει τους δύο βαθμούς της νίκης άνευ αγώνα.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΟΚ:
"Σας ενημερώνουμε ότι, μετά τη δήλωση μη συμμετοχής του Σωματείου ΟΦ Ηρακλείου στον αγώνα ΑΕ Δόξα Λευκάδας – ΟΦΗ, της 03/10/2015 για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών, ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΑΕ Δόξα Λευκάδας με σκορ 20 – 0".
Τα θέματα του ΟΦΗ είναι μια προσφορά:
CRETA FIRE PROTECTION