Στον ΚΑΠ και στην Αγία Παρασκευή (μαζί με τον αδερφό του Γιώργο) θα συνεχίσει οριστικά την καριέρα του ο Χρήστος Σκάνδαλος, καθώς οι άνθρωποι της ομάδας της Αθήνας, συμφώνησαν σε όλα με τον Εργοτέλη, και θα την ενισχύσει στο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Η ομάδα των Προαστίων της Αθήνας, ήρθε σε οριστική συμφωνία με την κρητική ομάδα, σήμερα το πρωί, η οποία τον παραχώρησε με ελεύθερη μεταγραφή.
Ο 21χρονος γκαρντ, προέρχεται από τα παιδικό εφηβικά τμήματα του Εργοτέλη, ενώ έχει εμπειρία και από μεγαλύτερες Εθνικές κατηγορίες, καθώς είχε αγωνιστεί στην Γ΄Εθνική με τον Εργοτέλη, στην Α2 με τον Φιλαθλητικό, στην Β Εθνική με τον Ιωνικό Ν.
Ο Εργοτέλης εύχεται στον Σκάνδαλο, κάθε επιτυχία στην νέα σελίδα που άνοιξε στην καριέρα του.
Να θυμίζουμε οτι η η Αθηναϊκή ομάδα εχει ενισχυθεί από την Κρήτη, καθώς εκτός απο τα αδέρφια Σκάνδαλοι, εχει αποκτηθεί και ο Αντώνης Γρύλλης (1.96), με πολύχρονη παρουσία σε ομάδες της Αθήνας.
Μια προσφορά του Γυμναστηρίου :
FLEX Health&Fitness
Λ. Ιωνίας 110
Ηράκλειο Κρήτης
2810322944