Οι παγκορασίδες του Ν.Δελατόλα νίκησε δίκαια με 37-50, τα κορίτσια του Π.Χατζηδάκη, στο εξ αναβολής ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής και κατέκτησαν την πρωτιά αήττητες, στον δεύτερο όμιλο των Παγκορασίδων, που αποτελεί σημαντική επιτυχία γιατί...
Είναι η πρώτη φορά που ένα τμήμα υποδομής του ΟΦΗ κατακτά την πρώτη θέση μετά το 2009, που είχαν κατακτήσει την πρώτη θέση στον όμιλό τους οι Παμπάιδες Β΄του ΟΦΗ, με προπονητή τον αείμνηστο Νίκο Γαλυφιανάκη.
Παλαιότερα το 2006 (Παμπαίδες), το 2007 (Παίδες), και το 2008 (έφηβοι), είχαν συμμετάσχει σε final four.
Η επιτυχία παγκορασίδων του ΟΦΗ, είναι πολύ σημαντική, αν σκεφτεί κανείς πως μια τόσο μεγάλη Ακαδημία, όπως ο ΟΦΗ, δεν είχε αναπτύξει παλιότερα γυναικεία τμήματα και ιδρύθηκε πριν απο 4 χρόνια με τον αείμνηστο Νίκο Γαλυφιανάκη στα γήπεδα της Εφόδου και πλέον αυτή η δουλειά που έχει γίνει αποδίδει καρπούς, με τους προπονητές Νίκο Δελατόλα και Εφη Ζερβάκη (που η ομάδα της τερμάτισε κι αυτή αήττητη και στο τουρνουά του ΔΟΠΑΦΜΑΗ).
Το Φύλλο αγώνα:
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΟΦΗ 37-50
Ημίχρονο :13-33.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ(Χατζηδάκης Π) :Γαλανοπούλου, Βαβαλή Στ., Σαβοϊδάκη 2, Τσιμπλοστεφανάκη, Γιαννουλάκη Σοφία, Κριμιλή 30(4), Ππαπαδοπούλου 3, Γιαννουλάκη Σαββίνα, Μέτα, Θωμά 2, Φρόκου.
ΟΦΗ(Δελατόλας Ν.): Ιατράκη 4, Παπαδάκη Κ. 6, Βατσινά 8(1), Μπορμπαντωνάκη ,Παπαδάκη Ε. , Κοντογιάννη 2, Κουράτορα 14(4), Φραγκάκη , Παπαμαρκάκη 7, Σφακιανάκη 7, Λιόντα 2.
Τα γυναικεία τμήματα του ΟΦΗ ευχαριστούν τους χορηγούς:
MUSIC CLUB 105,8 - ALPHA NEWS 106,2 - Kiss fm 9,61
Σαλάτες "ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ"
COCOMAT
ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ "Σταύρος Κουμουλάς"
Μια προσφορά:
Κάθε Τρίτη το MarQuise12 είναι προετοιμασμένο να σας νοσηλεύσει αλλά Ελληνικά στην εντατική!!!
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου