Αυτοκτόνησε ο ΟΦΗ στο Κοντόπευκο.

Σε ένα πολύ μεγάλο ματς, ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 73-76 από την Αγία Παρασκευή στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α2, αν και κρατούσε σφιχτά τη νίκη στα χέρια του για 30 ολόκληρα λεπτά συνεχίζοντας να μάχεται με όλες τους τις δυνάμεις για την παραμονή και  το απέδειξε περίτρανα σήμερα.

Οι παίκτες του Φώτη Τακιανού είχαν το προβάδισμα στο σκορ για τριάντα και περισσότερα λεπτά, έχοντας ως καλύτερους παίκτες τους Κιτσούλη και Ντοϊτσίνοφ.

Τα ρεπορτάζ αναφέρουν ότι ο ΟΦΗ υπέστη απίστευτο μπλακ άουτ στην επίθεση – κατά την διάρκεια της τελευταίας περιόδου – έφερε την ήττα που τον διατηρεί ακριβώς κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Με την έναρξη της τέταρτης περιόδου, ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 8 πόντους (54-62) ωστόσο στην συνέχεια οι παίκτες του Φώτη Τακιανού σαν… να μην μπήκαν ποτέ στο παρκέ με αποτέλεσμα η Αγία Παρασκευή να κάνει ένα σερί 14-0 παίρνοντας το προβάδισμα με 68-62! Ο ΟΦΗ παρέμεινε μέσα στο παιχνίδι χάρις στις εύστοχες βολές του Πετράκη.

Στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο ΟΦΗ μείωσε στους 3 πόντους (76-73) ωστόσο ο Μπαλάφας αστόχησε στην τελευταία επίθεση με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα που είναι και μαχαιριά για την ομάδα!

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΟΦΗ   76-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:   14-20, 34-40, 52-60, 76-73
Διαιτητές:  Βαρδάλος-Παγώνης-Μπούσιας

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης-Διδάχος): Κουρής 5 (1), Καρτέρης 5 (1), Σβερκούνος, Σίννης 5 (1), Τσιάκας 5, Ζερβός 8, Κουτσός, Μαναβόπουλος 4, Μάτος 12, Βαρδαβάς 11, Ψυλέας 21 (1 τρ., 5 ασ.).
ΟΦΗ (Τακιανός): Τσερκιτζόγλου, Πετράκης 16 (1 τρ., 6 ασ.),  Τραϊανός 8, Ντοϊτσίνοφ 13, Καραδολάμης 6 (2/8 τρ.), Κιτσούλης 18 (4), Μπαλάφας 8 (1), Ματαλόν 4.