Παράσταση έδωσε o ΟΦH με την ΑΕΚ Άργους (100-70).

Σε ένα άδειο ΒΑΚ και με τους φιλοξενούμενους, να έρχονται στην Κρήτη με έξι πάικτες, ο ΟΦΗ, επικράτησε εύκολα, επί της ΑΕΚ Άργους , χρησιμοποιώντας τους μικρόυς Κατσούλα και Βασιλάκη .Δείτε πολλές φωτογραφίες...

Αντιγράφουμε από το επίσημο site του ΟΦΗ...

Πέντε στροφές πριν την λήξη του πρωταθλήματος της Α2 και η αγαπημένη ομάδα μας συνέτριψε την ΑΕΚ Άργους με 100 – 70.
Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΟΦΗ που επικράτησε επι της ομάδας του ΑΕΚ Άργους με 100 – 70 επιστρέφοντας στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Α2.
Στο "άδειο" κλειστό του ΒΑΚ η ομάδα μας με αντίπαλο την ουραγό ομάδα (που ήρθε με έξι παίκτες),του πρωταθλήματος την ΑΕΚ Άργους που αγνοεί τη νίκη στις 24 αγωνιστικές που έχουμε διανύσει, χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα να κερδίσει με "εκατοστάρα", διατηρώντας τον στόχο  να τερματίσει όσο πιο ψηλά γίνεται.
Μάλιστα ο Κρίς Χουγκάζ, είχε την ευκαιρία, να χρησιμοποιήσει περισσότερο παίκτες που δεν θεωρούνται βασικοί, αλλά και τους δυο νεαρούς Π.Κατσόυλα (1993) που σημείωσε επτά πόντους, αλλά και τον Θ.Βασιλάκη (1994), που σημείωσε δυο πόντους με βολές.
Αγωνιστικά η ομάδα μας στο πρώτο δεκάλεπτο είχε την δυνατότητα να σκοράρει μόνο έξω από την ρακέτα στα πρώτα τρία λεπτά προηγούμενη με 12-08.Όσο άντεχαν οι φιλοξενούμενοι, ήταν ανταγωνιστικοί (14-15), αλλά η συνέχεια ανήκε στην ομάδα μας που έκλεισε το δεκάλεπτο στους +11(30-19).
Και η δεύτερη περίοδο, συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο, ενώ η αγαπημένη μας ομάδα αύξησε την διαφορά, κλείνοντας το ημίχρονο στους +17(48-31).
Στην επανάληψη τα πράγματα έγιναν πιο απλά, ενώ ταυτόχρονα η αγαπημένη ομάδα πρόσφερε και θέαμα, είτε σκοράροντας έξω από τα 6,75, είτε με εντυπωσιακές αντεπιθέσεις.
Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε εντυπωσιακά στους +30 (75-45).
Η τελευταία πράξη ήταν τυπική διαδικασία, η ομάδα μας χαλάρωσε, αλλά κράτησε την διαφορά, ενώ νεαρός Κατσούλας με βολές έβαλε και το "κερασάκι στην τούρτα", σημειώνοντας την "εκατοστάρα".