Με 103 τρέχει ο ΟΦΗ για την Α2 !! Νίκησε τον Δούκα 103-74.

Σε...υγιεινό περίπατο εξελίχθηκε το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Δούκα εκτός έδρας.Αντιγράφουμε από το επίσημο σαιτ της ομάδας του ΟΦΗ.

Σε... προπόνηση εξελίχθηκε το εκτός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας με τον Δούκα στην Αθήνα.Χωρίς να δυσκολευτεί,πέρασε ένα ευχάριστο απόγευμα, ενώ παράλληλα ο  Β.Βλάχος,έδωσε την δυνατότητα σε όλους τους παίκτες του να "πάρουν" αρκετά λεπτά συμμετοχής.
Με τον καλημέρα έδειξε τις διαθέσεις της η ομάδα μας, και βρέθηκε στο εκτο λεπτό να έχει πάρει προβάδισμα οκτω πόντων (6-14), με "βόμβα" του Α.Μπάρδα.Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν , μείωσαν πρόσκαιρα, 13-14 αλλά ο έλεγχος δεν χάθηκε ποτέ απο την ομάδα μας, που έκλεισαν το δεκάλεπτο στο +8 (19-27).
Το δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό  και ο Β.Βλάχος χρησιμοποίησε ολους τους πάικτες του.Το ημίχρονο έκλεισε στο +17 (50-33).
Στην επανάληψη  οι "ασπρόμαυροι" λίγο χαλάρωσαν και έδωσαν στο δικαίωμα στους γηπεδούχους να μειώσουν , χωρίς να χάσουν όμως τον έλεγχο του παιχνιδιού.(56-71).
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας σοβάρεψε και με κίνητρο την "κατοστάρα", έπαιζε πολυ όμορφο μπάσκετ.Ενάμισι λεπτό πριν το τέλος, ο Μ.Σκαμνάκης μετρίποντο σημείωσε το 100- 71,ενω ο πίνακας του γηπέδου,έγραψε τελικό σκορ 103-74.
Κλύτεροι παίκτες οι Σουφλιάς,Μπάρδας,Μπαλάφας,Σκαμνάκης,Ξενάκης.
Στο παιχνίδι βρέθηκαν φίλοι της ομάδας μας που αποθέωσαν τους πάικτες μας.