Ήττα στην Ελευσίνα για τον ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε στην Ελευσίνα γνωρίζοντας την ήττα με 74-66 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι Κρητικοί αν και βρέθηκαν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο (21-16), ο Πανελευσινιακός πλησίασε και εν τέλει προσπέρασε μέχρι το ημίχρονο. Στο δεύτερο μισό παρα τις προσπάθειες των παικτών του Βασίλη Ράλλη, οι γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμα και εν τέλει πανηγύρισαν την νίκη στο +8 (74-66). Θετικό για το σύνολο της Κρήτης είναι ότι κατάφερε να κρατήσουν τη διαφορά των 15 πόντων του πρώτου μεταξύ τους παιχνιδιού και έτσι σε περίπτωση ισοβαθμίας να πλασαριστεί σε υψηλότερη θέση από το σύνολο των Καραχάλιο και Βούλγαρη.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΟΦΗ 74-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 16-21, 38-35, 52-45, 74-66
Διαιτητές :Νάστος-Ελευθεριάδης Πλ.-Φάκαρος
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Μπάλας 12 (1), Καράμπελας 11 (3), Κεφαλάς, Σταθόπουλος 14, Παπαδιονυσίου 12 (4), Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος 16, Ψαρόπουλος 9.
ΟΦΗ (Ράλλης) : Λιανός 6 (2), Μποχωρίδης 18,Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 4, Καραδολάμης 3, Αγαπιάδης 10 (2), Τασίουδης 1, Πάλλης 14, Πετράκης 2, Μπούμπαρης 8.