Χαμηλή «πτήση» των Αετών Κρήτης απέναντι στον ΠΑΣΚΑ

Οι Αετοί Κρήτης δεν τα κατάφεραν στην Αθήνα γνωρίζοντας την ήττα του ΠΑΣΚΑ με 74-44, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Νότιου Ομίλου της Α2 Κατηγορίας της ΟΣΕΚΑ. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2/2 στο κλειστό του Αγίου Θωμά, μπαίνοντας δυναμικά από την πρώτη περίοδο όπου "έχτισαν" διψήφια διαφορά (21-6). Το ημίχρονο έκλεισε με 36-16, ενώ στο δεύτερο κομμάτι του αγώνα το επιμέρους σκορ ήταν 38-28, με αποτέλεσμα να ολοκληρωθεί 74-44 υπέρ των γηπεδούχων. Έτσι η ομάδα από τα Χανιά έμεινε στο 1-1 στη σειρά.

ΠΑΣΚΑ-ΑΕΤΟΙ ΚΡΗΤΗΣ 74-44
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-6, 36-16, 56-28, 74-44
ΠΑΣΚΑ: Στ. Σουλιώτης, Σγαρδέλης, Μυρωνάκης, Τσούμας 17, Βάσσης 20, Γ. Σουλιώτης 2, Γκοτζαράι 5, Ακουμιανάκης, Παπασττάμος 12, Θεοχάρης, Λιανός 16, Βαρδαξόγλου 2.
Αετοί Κρήτης: Στρατηδάκης, Κοκολάκης 4, Σκορδύλης 8, Δημητρουλάκης, Κουφός 32, Ρεκούμης, Γκιζίκης, Κωνσταντάκης, Μαραβέλιας.