Νίκη στην Καλλιθέα και παραμονή στα ψηλά για τον ΟΑΧ

Ο ΟΑΧ πήρε τη νίκη των Εσπερίδων με 73-61 και έτσι συνεχίζει στα ψηλά της βαθμολογίας  με 12 πόντους. Τα κορίτσια του Νανάκου δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα στην τρίτη τους… έξοδο από την Κρήτη κατακτώντας την πέμπτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Όσον αφορά το παιχνίδι, ο ΟΑΧ πήρε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (20-14) και παρα το γεγονός ότι η αντίπαλος του πάλεψε να… ισορροπήσει (επιμέρους 16-16 στο δεύτερο δεκάλεπτο) παρέμεινε στο +6 (36-30). Στην… επανάληψη οι φιλοξενούμενες επέβαλαν κατά κράτος το παιχνίδι τους στο παρκέ με αποτελεσμα να μην αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στις Εσπερίδες. Έτσι οι Κρητικές έφτασαν στο 73-61 και συνάμα το δεύτερο εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα.

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ- ΟΑΧ 61-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20, 30-36, 45-55, 61-73
Εσπερίδες Καλλιθέας (Σκληρός): Εμμανουηλίδου 3, Δανούση 4, Λουκάτου 9 (1), Κεχαγιά 4, Ακλ 12 (2), Πατεράκη 12, Παπαμαρκάκη, Μπενέκη 2, Χέιβενς 4, Μέιζ 11.
ΟΑΧ (Νανάκος): Λίτσι 13, Βιντσιλαίου Αγγ. 3, Ψυχογιού 1, Μπιν 16, Δασκουλίδου, Ντράμοντ 24 (3), Μπουθ 9 (1), Βιντσιλαίου Στ. 7.