Ήττα στο Περιστέρι, για το Ρέθυμνο Cretan Kings (vid) .

Στο τελευταίο  φιλικό «τεστ» της εβδομάδας, το Ρέθυμνο Cretan Kings το απόγευμα της Παρασκευής, αντιμετώπισαν το νεοφώτιστο Περιστέρι στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», με την ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη να επικρατεί με 77-69 .

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και στα πρώτα οκτώ λεπτά βρέθηκαν να προηγούνται με διψήφια διαφορά (20-10) πριν ο Στίβεν Γκρέι κάνει και το +12 ευστοχώντας πίσω από τα 6.75μ. για το 38-26 στο 17ο λεπτό.

Η συνέχεια, ωστόσο, ανήκε στο Ρέθυμνο, που κατάφερε  να προσπεράσει με 53-54, ένα λεπτό πριν το τέλος της τρίτης περιόδου.

Τα τρίποντα των Κι-Κι Κλαρκ και Γκρέι έδωσαν εκ νέου το προβάδισμα στους παίκτες του Πεδουλάκη. (68-66) ενώ η  έλλειψη συγκέντρωσης στην Ρεθεμνιώτικη άμυνα ανέβασε την διαφορά ξανά στους δέκα πόντους (77-67 δια χειρός Γκρέι).

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 41-32, 56-56, 77-69.