Ήττα "μαχαιριά" από την Αγιά Παρασκευή ο ΟΑΧ (pics).

Ένα σημαντικό παιχνίδι έχασε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Χανίων στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής. Τα κορίτσια του Μιχάλη Κασικτσόγλου δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Αγία Παρασκευή, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 56-43.

Ουσιαστικά, η Αγία Παρασκευή επιβεβαίωσε σε αυτό το παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι στον Κλαδισό ότι είναι μια αρκετά καλή ομάδα, καταφέρνοντας να φύγει νικήτρια από την έδρα του ΟΑΧ. Ο ΟΑΧ ο οποίος βρέθηκε από το 2ο 10λεπτο να χάνει τη διαφορά στο σκορ, με συνέπεια αυτή να φτάσει έως και στο 43-24 στην 3η περίοδο, για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι με το τελικό 56-43.

Η Ηρώ Κουφογιάννη με 17 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ για την Αντισφαίριση, ενώ για τη φιλοξενούμενη ομάδα, τους περισσότερους πόντους πέτυχαν οι Κλείτσα (14, σκοράροντας 4 τρίποντα) και Πολιτοπούλου με 12.

Πλέον η Χανιώτικη ομάδα ,είναι σε πολύ δύσκολη θέση και δεν είναι πια στο δικό τους χέρι να αποφύγουν τον υποβιβασμό στην ΕΚΑΣΚ .

ΟΑΧ- Αγία Παρασκευή   43-56
Διαιτητές: Χουγιάζος / Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 8-12, 16-31, 24-43, 43-56

Ο.Α. Χανίων (Κασικτσόγλου, Δημητρουλάκη): Ψυχογιού 8, Κουφογιάννη 17(1), Παπαμαρκάκη 3, Καζαντζή 4, Σκουμπάκη 2, Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη 5(1), Δασκουλίδου 2, Χαλυβίδου, Σκορδυλάκη
Αγία Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Γρίσπου 8, Πολιτοπούλου 12(1), Κλείτσα 14(4), Βαμβακά 4, Πετυχάκη Χρ. 4, Κούκη 8, Πεσκατζίου 6, Γκάνια, Σαπαλίδου, Αμίτση.